Gry

Beta Minecraft: Windows 10 Edition wystartuje razem z nowym systemem Microsoftu

Paweł Winiarski
Beta Minecraft: Windows 10 Edition wystartuje razem z nowym systemem Microsoftu
12

Miła niespodzianka czeka ponadto na wszystkich graczy, którzy kupili już grę na PC. Minecraft to fenomen. Sam go nie rozumiem, ale staram się śledzić przynajmniej część informacji, jakie pojawiają się o tej niesamowitej grze. Niesamowitej, bo produkcja Mojang pokazała, że w grach tak naprawdę lic...

Miła niespodzianka czeka ponadto na wszystkich graczy, którzy kupili już grę na PC.

Minecraft to fenomen. Sam go nie rozumiem, ale staram się śledzić przynajmniej część informacji, jakie pojawiają się o tej niesamowitej grze. Niesamowitej, bo produkcja Mojang pokazała, że w grach tak naprawdę liczy się rewolucyjny pomysł, a nie gonienie za najlepszą oprawą, najbardziej dynamiczną rozgrywką czy najlepiej oskryptowanymi fragmentami. Fascynacja kolorowymi, wirtualnymi klockami nie przeminęła - firma przygotowuje Minecraft: Windows 10 Edition przeznaczone dla najnowszego systemu od Microsoftu.

Jeśli posiadacie już Miencrafta na PC, nie będziecie musieli płacić za nową wersję. Jeśli nie, przygotujcie się na wydatek rzędu 10 dolarów. Najnowsza odsłona zaoferuje sieciowy i lokalny tryb wieloosobowy z każdym posiadaczem gry Minecraft: Pocket Edition na iOS, Androida i Windows Phone. Zostanie ponadto zaimplementowane sterowanie przy użyciu ekranu dotykowego oraz wsparcie ośmioosobowej kooperacji zarówno lokalnie, jak i przez Xbox Live. To kolejny dowód na to, że Microsoft stara się połączyć wszystkie platformy, których systemem bazowym jest Windows 10.

Póki co Minecraft w wersji na Windowsa 10 będzie miał dopisek beta, co oznacza, że gra będzie rozwijana i ulepszana w oparciu o opinie i uwagi użytkowników. Wszystkie przyszłe aktualizacje mają być ponadto darmowe.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

minecraft