Felietony

Samsung ma dziurkę, Apple notcha, więc Huawei musi być inne

Albert Lewandowski
Samsung ma dziurkę, Apple notcha, więc Huawei musi być inne
13

Huawei P40 ma wprowadzić zupełnie nowy system z przednią kamerką. Cieszy na pewno fakt, że firmy wreszcie będą chciały postawić na większą różnorodność, jeżeli chodzi o wygląd ich urządzeń.

Huawei P40 z poważną zmianą

Każdy producent lubi się wyróżniać. Niestety, w ciągu ostatnich trzech lat mieliśmy do czynienia z prawdziwym atakiem klonów i nawet trudno było rozpoznać urządzenia od zupełnie różnych producentów. Najpierw wszyscy postawili na duże, prostokątne wcięcie takie jakie znamy z pierwszego pod tym względem Essential Phone czy Apple iPhone X, a potem większość firm poszło w stronę notcha w kształcie kropli wody. Pod tym względem niewielu graczy zdecydowało się pójść swoją ścieżką. Wśród tych nielicznych można wskazać Samsunga, który jako ostatni postanowił zrobić dziurę w ekranie przy okazji premiery Galaxy S10. W ich przypadku właśnie tam pojawiła się przednia kamerka.

Przeczytaj również:

Obecnie trójka największych producentów smartfonów na rynku to Samsung, Huawei i Apple. Apple ma już charakterystyczny design, w którym to duże wcięcie odgrywa ważną rolę i to w nim został zamontowany system rozpoznawania twarzy Face ID. Samsung poszedł w okrągłe wcięcie we flagowcach. W zasadzie w ich przypadku można stawiać na to, że to będzie ich charakterystyczna stylistyka, choć sami Koreańczycy będą jeszcze eksperymentować, na co najlepszym dowodem może być Galaxy A80 z wysuwanym modułem. W tą stronę będzie chciał właśnie podążyć Huawei z P40. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić prawdziwie bezramkowy wyświetlacz. Do tego pozwala wykorzystywać to aparat główny jako ten do robienia selfie. Moim zdaniem w ten sposób chiński producent może sporo ugrać wśród osób, dla których jakość autoportretów odgrywa ważną rolę.

Sprawdź też:

Asus Zenfone 6

Oczywiście jest już na rynku inny flagowiec, który oferuje ten sam system. Mianowicie chodzi tu o Asus Zenfone 6.

Wreszcie większe urozmaicenie na rynku

Na pewno dla nas użytkowników zapowiada się ciekawszy okres na rynku smartfonów. Liczę również na to, że firmy zdecydują się na więcej eksperymentów z materiałami stosowanymi do wykonania ich telefonów. Nie zawsze szklana konstrukcja ma sens i uważam, że w wielu przypadkach matowy lub chropowaty plastik sprawdziłby się o wiele lepiej.

Zobaczymy również, jaką ścieżkę obierze Huawei. Mam nadzieję, że potwierdzą się te wiadomości i na swój sposób rozwiną pomysł jeszcze z Huawei ShotX / Honora 7i, który to dysponował obracaną kamerką.

Sam Huawei P40 ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2020 roku na konferencji MWC w Barcelonie. Będzie napędzać go układ Kirin 990, jego obudowa dalej będzie wykonana ze szkła i metalu, a całością zarządzać będzie Android 10 z EMUI 10.

Sprawdź też: Wszystko o Huawei Mate 30.

źródło: Android Headlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu