huawei mate 30
13

Wszystko o Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Apple ma się czego bać

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro zadebiutują oficjalnie dopiero na jesień tego roku. Mimo to już teraz docierają do nas kolejne wieści na ich temat, które pokrywają się z obecną strategią tego producenta.

Huawei Mate 30 i 30 Pro – niektóre rzeczy bez zmian

Na początek wypada zacząć od samej konstrukcji. Tu nie ma co liczyć na rewolucję, ponieważ firma wypracowała już swój styl i nie zapowiada się na to, aby w 2019 roku doszło do większych nowości w tym zakresie. Całość będzie wykonana z dwóch tafli szkła i metalowej ramki. W przypadku Huawei Mate 30 Pro będziemy mogli również liczyć na certyfikat wodo- i pyłoodporności IP68, a z samego wyglądu obydwa modele przypominać będą P30 i P30 Pro.

Przeczytaj również: Wszystko o Huawei P30 i P30 Pro. Znaczący krok naprzód.

huawei mate 30

Huawei P30 Pro

Warto wspomnieć, że pojawią się w nich skanery linii papilarnych bezpośrednio w wyświetlaczu. Na dobrą sprawę będziemy mieć tu do czynienia z kontynuacją strategii i zapewne wraz z nimi zadebiutuje również następca składanego Mate X, o ile ten model zainteresuje dostatecznie szeroką grupę odbiorców.

Huawei Mate 30 – technologiczny lider

Obecna sytuacja na rynku pozwala Huaweiowi wierzyć w to, że już wkrótce staną się liderem. W celu osiągnięcia pozycji lidera muszą jednak oferować najbardziej wyróżniające się urządzenia. W nowych Huawei Mate 30 zobaczymy nowe ekrany AMOLED, najpewniej produkcji BOE. W przypadku wersji Pro panel ma mieć przekątną 6,71 cala i rozdzielczość Quad HD+, podczas gdy zwykły wariant będzie musiał zadowolić się jedynie Full HD+. Oczywiście u góry będziemy widzieć niewielkie wcięcie w kształcie łezki.

Przeczytaj również: Sprzedaż Huawei o 50,3% w górę, Apple o 30,2% w dół. Przełom na rynku.

huawei mate 30

Co ciekawe, Huawei Mate 30 Pro ma być napędzany przez układ Kirin 985, czyli ulepszoną wersję układu z już obecnych Mate 20 i P30. Na razie trudno stwierdzić, jakie zmiany zostaną w nim przeprowadzone, ale możemy być pewni, że będą one obejmować głównie wyższe taktowanie wszystkich klastrów rdzeni.

Naturalnie Huawei Mate 30 Pro będzie już dostępny w odmianie wspierającej sieć 5G za sprawą autorskiego modemu Balong 5000.

W temacie aparatów, Huawei Mate 30 zaoferuje potrójny moduł, podczas gdy Huawei Mate 30 Pro poczwórny. Według ostatnich informacji będą to sensory z szerokokątnym obiektywem, teleobiektywem, standardowym obiektywem oraz ToF, służący do wykrywania głębi obrazu. Możemy też liczyć na bezstratny 10-krotny zoom.

Huawei Mate 30 i 30 Pro – Samsung Galaxy Note 10 z bardzo groźnymi rywalami

Huawei Mate 30 Pro ma być zasilany przez baterię 4200 mAh. Do tego będzie wspierał szybkie ładowanie 55 W i indukcyjne, a oprócz tego będzie mógł być również powerbankiem. Zapewne Huawei Mate 30 otrzyma tu mniejsze ogniwo o pojemności 4000 mAh.

huawei mate 30

Debiut Huawei Mate 30 i 30 Pro odbędzie się na jesień tego roku. Premiera we wrześniu brzmi rozsądniej, ponieważ producent będzie mógł od razu ostrzej walczyć z Apple i ich iPhone’ami XI oraz Samsungiem i ich Galaxy Note. Niewątpliwie będzie to pasjonujący okres w segmencie urządzeń mobilnych.

źródło: Pocketnow