Ciekawostki technologiczne

Huawei AI Speaker - nowy inteligenty głośnik o znajomym wyglądzie

Piotr Kurek
Huawei AI Speaker - nowy inteligenty głośnik o znajomym wyglądzie
2

Firma Huawei zaprezentowała dziś światu kolejny inteligentny głośnik. Poprzedni, AI Cube, swoim wyglądem przypominał Google Home, tym razem najwyraźniej wzorowano się na innym, bardzo dobrze znanym produkcie, który na rynku zadebiutował jakiś czas temu.

Zobacz też: Huawei Mate 20 Pro to najlepszy flagowiec z Androidem – Test

Huawei to nie tylko świetne telefony, ale także inne przydatne w codziennym życiu urządzenia. Inteligentne zegarki, opaski sportowe, komputery, tablety, czy wspomniane już wyżej głośniki. Dziś firma zaprezentowała kolejny produkt z rodziny tych ostatnich, który na pierwszy rzut oka wygląda jak Apple HomePod. Jednak to tylko pozorne podobieństwo. Oprócz wnętrzności, różnie je cena. Za urządzenie Apple przyjdzie nam zapłacić ok. 1600 zł, a za ten, oferowany przez Huawei, równowartość 390 juanów, co po kursie Google daje ok. 217 zł.

Zobacz też: HomePod, czy może HomeWtop? Z tego produktu Apple nie jest zadowolone

Nowy inteligentny głośnik Huawei nie ma jakiejś chwytliwej nazwy. Po zaprezentowanym w zeszłym miesiącu AI Cube z funkcją Amazon Alexa, przyszła pora na dość łatwe do zapamiętania AI Speaker (AI音箱). Jego bryła, wykończenie (w tym pokrycie specjalną siatką) i panel na górze ewidentnie wzorowane były na Apple HomePod. I według mnie jest to bardzo dobre posunięcie. Głośnik Apple bardzo mi się podoba wizualnie i świetnie komponuje się z innymi elementami nowoczesnego domu. AI Speaker, dostępy w kolorze białym lub szarym wyposażony został w cztery przyciski na górnej jego powierzchni. Te odpowiadają za wyciszenie urządzenia i nasłuchu, przycisk nawiązywania połączenia i dwa dodatkowe guziki odpowiadające sterowaniu głośnością.

Zobacz też: Huawei Mate 20 lite – u którego operatora teraz najtaniej go kupicie

Wewnątrz głośnika znajduje się system duńskiej firmy Dynaudio — 2,25-calowy, 10W głośnik i 6 mikrofonów z zaawansowaną funkcją rozpoznawania głosów. Nad jakością dźwięku czuwają autorskie algorytmy Histe, które znajdują się także w telefonach Huawei. Głośnikiem steruje asystent głosowy Xiaoyi i wspiera rozwiązania HiLink umożliwiające sterowanie innymi inteligentnymi urządzeniami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu