Google

Fotoksiążki Zdjęć Google już dostępne w Polsce. Sprawdzamy ceny

Piotr Kurek
Fotoksiążki Zdjęć Google już dostępne w Polsce. Sprawdzamy ceny
5

Jak sprawić komuś przyjemność i podarować pamiątkę na całe życie, a może na następne pokolenia? Google wpadło na ten pomysł jakiś czas temu, jednak w Polsce pojawia się dopiero dziś — to świetny pomysł na wcześniejsze załatwienie prezentu świątecznego dla bliskich.

Zdjęcia cyfrowe zdominowały nasze życia już jakiś czas temu, ale to dzięki telefonom komórkowym wyposażonym w aparaty fotograficzne sprawiły, że fizyczne kopie zdjęć odchodzą do lamusa. Chyba, że to tylko ja i jestem w dużym błędzie. Nie odwiedzam punktów druku i nie przesyłam swoich zdjęć do serwisów internetowych zajmujących się ich wywoływaniem. Preferuję katalogowanie (choć i tu nie jestem w tym najlepszy) i trzymanie ich na dysku twardym, w iCloud lub w Zdjęciach Google. Nie wracam do nich zbyt często, ale być może te nadchodzące święta sprawią, że ktoś z moich bliskich dostanie pod choinkę Fotoksiążkę od Google, które właśnie dziś udostępniło Polakom usługę tworzenia fizycznych albumów ze zdjęciami.

Zdjęcia Google - poradnik użytkownika od A do Z

Zobacz też: Zdjęcia Google z nowym wyglądem. Jest ładniej?

Tworzenie Fotoksiążki w Zdjęciach Google jest bardzo proste, także na urządzeniach mobilnych. Wystarczy w aplikacji lub na stronie internetowej wybrać odpowiednią opcję i postępować zgodnie z instrukcjami. Dodawane zdjęcia mogą pochodzić z katalogów dostępnych w usłudze lub możemy ręcznie wklejać te, które trzymamy w urządzeniu lub na dysku komputera. Po dodaniu minimum 20 zdjęć zostaje odpowiednie ich ułożenie, wybranie konkretnej okładki, dodanie tytułu i opcjonalnych podpisów. Całość zajmie kilka minut i gotowe. Fotoksiążka gotowa do wydruku i wysyłki.

Fotoksiążki Zdjęć Google dostępne są dla użytkowników wersji online, dla urządzeń z Androidem i iOS. 20 stronicowa fotoksiążka 18x18 cm w miękkiej oprawie kosztuje 55,99 zł, a 20x20 cm w twardej 98,99 zł. Każda dodatkowa strona, w zależności od formatu, to koszt 2,49 lub 2,69 zł. Maksymalnie w albumie może być 100 zdjęć. Do tego dochodzą koszty wysyłki. A te nie są niskie — Przesyłka ekonomiczna to koszt 25,99 zł (9 - 11 dni roboczych), a za przesyłkę priorytetową przyjdzie zapłacić 55,99 zł (4 - 7 dni roboczych). Wydrukowanie i przygotowanie do wysyłki zamówionej książki może potrwać od 2 do 4 dni roboczych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu