Gry

Ta gra, to takie Pokemon Go. Tylko bez Pokemonów, a z katolickimi świętymi — nie żartuję!

Kamil Świtalski
Ta gra, to takie Pokemon Go. Tylko bez Pokemonów, a z katolickimi świętymi — nie żartuję!
16

Najpierw myślałem że to żart, jakich w sieci nie brakuje. Ale kilka minut później wiedziałem już, że gra mobilna bazująca na rozszerzonej rzeczywistości wypełniona katolickimi świętymi istnieje naprawdę!

Gry bazujące na rozszerzonej rzeczywistości nigdy nie miały się lepiej. Pokemon Go regularnie bije kolejne rekordy finansowe, a jego twórcy w pocie czoła pracują nad kolejnymi usprawnieniami. Nie dalej niż wczoraj zadebiutowało Ghostbusters World, które zabiera nas do świata pełnego duchów. A co powiecie na przemierzanie okolicznych uliczek w poszukiwaniu... katolickich świętych, których możecie pozdrowić na waszej drodze? Taką propozycję mają twórcy Follow JC Go!

Wszyscy święci w okolicy czekają na spotkanie w rozszerzonej rzeczywistości

Spokojnie jednak — tym razem nie będziemy się bawić w łowców, ani toczyć żadnych walk. Po napotkaniu świętych, zadadzą nam oni pytania w formie quizu. A po udzieleniu poprawnej odpowiedzi — przyłączą się do naszej drużyny. Pomysł może i brzmi jak żart, ale nic z tych rzeczy. Za produkcję odpowiada ewangelicka grupa Fundación Ramón Pané, a Follow JC Go! dostępne jest na tę chwilę wyłącznie w języku hiszpańskim -- następne w kolejce są angielski, portugalski oraz włoski. Tytuł powstał w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu w Panamie.

Na tę chwilę gra jest z naszej perspektywy... właściwie bezużyteczna. Ale już grafiki promocyjne przedstawiające rozgrywkę zdradzają, że daleko jej do wysokobudżetowych produkcji AR, którym udało się wstrząsnąć rynkiem mobilnym. Czy Follow JC Go! znajdzie swoich fanów także nad Wisłą, gdy będzie dostępny już po angielsku (a może nawet i polsku)? Kto wie, chociaż tak spektakularnego sukcesu jak w przypadku Pokemon Go! bym się raczej nie spodziewał.

Jeżeli hiszpański wam nie straszny i chcielibyście przekonać się na własnej skórze jak działa Follow JC Go! -- to gra dostępna jest za darmo na urządzenia z systemami iOS oraz Android.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu