Motoryzacja

Za ile wynająłbyś własny samochód obcej osobie? Na HoppyGo ceny od 60 zł za dzień

Grzegorz Ułan
18

Plany ekspansji czeskiego serwisu HoppyGo oferującego usługi car sharingu peer-to-peer (P2P), pojawiły się jeszcze we wrześniu zeszłego roku. W końcu zdecydowali się na debiut na rynku polskim, na start z kilkudziesięcioma autami do wypożyczenia.

To, co odróżnia HoppyGo od tradycyjnego car sharingu to fakt, iż wypożycza się tu nieużywane auta przez ich właścicieli. Jak przekonują twórcy serwisu opierając się na badaniach - jedno takie współdzielone auto może zastąpić nawet 11 aut prywatnych.

Piotr Boguszewski, Country Manager, HoppyGo Poland:

Car sharing w formule peer-to-peer może zmniejszyć liczbę samochodów, które według wielu źródeł stoją nieużywane przez 95% czasu. Dzięki temu, dotychczasowe zasoby będą znacznie lepiej wykorzystane. Właściciele aut mogą udostępniać swoje pojazdy innym użytkownikom, jednocześnie na tym zarabiając, a osoby, które nie posiadają samochodu, mają szansę korzystać z usługi wynajmu P2P (peer-to-peer) w przystępnej cenie, kiedy tylko potrzebują.

Wszystkie wynajmy aut dodanych do platformy są ubezpieczone (AXA/UNIQUA). Można je wynajmować korzystając z serwisu www HoppyGo lub z poziomu aplikacji mobilnej, dostępnej na smartfony z Androidem lub iOS na pokładzie.

Proces rejestracji użytkownika jest dość skomplikowany, aby mieć w pełni aktywne konto i wypożyczać auta trzeba przesłać skan dowodu osobistego, prawa jazdy czy zweryfikować swój numer telefonu.

Po udanej weryfikacji możemy zacząć wyszukiwać auta do wypożyczenia. Na początek ich liczba nie jest powalająca, do tego zdecydowana większość dostępna jest jedynie w Warszawie i okolicach. Twórcy serwisu mają jednak nadzieję, że pomysł spotka się z podobnym przyjęciem, co w rodzimych Czechach, gdzie zarejestrowanych jest już przeszło 100 tys. użytkowników, którzy mają dostęp do bazy ponad 2 300 aut.

Robin Švaříček, CEO, HoppyGo:

Koncepcja naszej usługi pozwala użytkownikom obniżyć koszty posiadania pojazdu, przy jednoczesnym zarabianiu na nieużywanych samochodach. Cieszymy się, że możemy wprowadzić to rewolucyjne rozwiązanie MaaS na polski rynek, szczególnie w tych trudnych czasach, kiedy bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się jest najwyższym priorytetem. Z aplikacji HoppyGo w Czechach korzysta już ponad 100 tys. zarejestrowanych użytkowników, z czego 1,5 tys. to właściciele samochodów. Tylko w 2020 roku przybyło nam 34 tys. nowych użytkowników i 900 aut, a łączny okres wynajmu samochodów przez użytkowników społeczności HoppyGo wyniósł aż 38 tys. dni!

Ceny wypożyczenia zaczynają się od 60 zł za dzień wypożyczenia auta marki Toyota Corolla, a kończą się na 300 zł za Audi A6. W wyszukiwarce możemy zdefiniować filtry wyświetlania według cen, możliwości podstawienia nam auta pod drzwi, wieku samochodu, typu nadwozia, skrzyni biegów, roku produkcji czy wyposażenia dodatkowego.

Co ważne jeszcze, podane ceny dotyczą wypożyczenia na jeden dzień (bez opłaty za ubezpieczenie wynajmu) oraz mamy tu ograniczenie kilometrów w cenie do 200 km. Za każdy następny kilometr pobierana jest dodatkowa opłata od 0,50 zł do 2,00 zł, w zależności od wybranego samochodu do wypożyczenia.

Więcej o nowej usłudze HoppyGo znajdziecie na ich stronie, a aplikacje mobilne w sklepach Google Play oraz w App Store.

Źródło: HoppyGo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu