Startups

Hobbyteka.pl - jeszcze raz dla hobbystów

Grzegorz Marczak
Hobbyteka.pl - jeszcze raz dla hobbystów
10

Hobbyści to jak wszyscy wiemy fascynaci, którzy skupiają swoje zainteresowania wokół najrozmaitszych rzeczy od znaczków pocztowych zaczynając a kończąc na najbardziej absurdalnych przedmiotach takich jak na przykład kapsle od butelek (przepraszam zbieraczy kapsli jeśli poczuli się urażeni). Hobb...

Hobbyści to jak wszyscy wiemy fascynaci, którzy skupiają swoje zainteresowania wokół najrozmaitszych rzeczy od znaczków pocztowych zaczynając a kończąc na najbardziej absurdalnych przedmiotach takich jak na przykład kapsle od butelek (przepraszam zbieraczy kapsli jeśli poczuli się urażeni).

Hobbyści mogą być wymarzoną grupą docelową dla portali społecznościowych o ile będą one w stanie zainteresować ich w jakiś sposób swoimi usługami. Z wyzwaniem takim chce się zmierzyć nowo powstały serwis o nazwie hobbyteka.pl. Serwis ten oferuje hobbystom miejsce w którym będą oni mogli eksponować pasję do swojego hobby, organizować się w grupy zainteresowań oraz dyskutować na temat swoich zbiorów.

Oprócz tradycyjnych funkcji społecznościowych hobbyteka oferuje również możliwość wymiany, sprzedaż oraz kupna przedmiotów oraz naszych kolekcji. Wszystko to ubrane jest w dość schludną i estetyczną szatę graficzną ale moim zdaniem nieco nie pasującą do poważnych hobbystów. Oprócz "cukierkowego" wyglądu niektóre elementy serwisu moim zdaniem skupiają się bardziej na funkcjonalności samej w sobie (grupy, znajomi, forum) a nie na eksponowaniu głównego tematu jakim jest hobby i jego elementy. Oprócz tych mankamentów serwis robi dobre wrażenie i wygląda całkiem ciekawie (szkoda, że twórcy nie postarali się zapełnić go choć trochę informacjami przed startem).Młody serwis będzie miał z pewnością dość ciężkie zadanie w oderwaniu grup hobbystów od ich for dyskusyjnych oraz miejsc w których obecnie przebywają w internecie. Ostatnio podobną próbę podejmował serwis o podobnym profilu działalności czyli hobbeo.com (opisywany już kiedyś na antyweb). Nie wiem jak rozwija się ten serwis ale patrząc na ilość kolekcji oraz przedmiotów można zgadywać, że nie odniósł on spektakularnego sukcesu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu