Świat

Milion dla najlepszego – kolejna szansa dla młodych startupów

Grzegorz Marczak
Milion dla najlepszego – kolejna szansa dla młodych startupów
5

zanox wraz z niemieckim funduszem venture capital - Corporate Finance Partners ogłosił konkurs na najlepszy projekt internetowy. Konkurs można powiedzieć jak każdy inny gdyby nie jeden drobiazg - nagroda główna dla zwycięzkiego projektu to milion euro! Kwota która jest chyba w stanie zadowolić nawe...

zanox wraz z niemieckim funduszem venture capital - Corporate Finance Partners ogłosił konkurs na najlepszy projekt internetowy. Konkurs można powiedzieć jak każdy inny gdyby nie jeden drobiazg - nagroda główna dla zwycięzkiego projektu to milion euro! Kwota która jest chyba w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca sierpnia 2008. Udział w projekcie mogą wziąć zarówno działające już firmy, jak i osoby fizyczne – programiści lub start upy - nie prowadzące działalności gospodarczej.

Na początku września 2008, dwudziestu autorów najlepszych pomysłów zostanie poproszonych o przesłanie biznes planów projektów do 5 października 2008. Dziesiątka najlepszych otrzyma zaproszenie na finał, który odbędzie się 24 października 2008 w Berlinie. Podczas finałowej rozgrywki, każdy z zaproszonych będzie miał 15 minut, aby przekonać członków jury do swojego pomysłu. Zwycięzca zostanie ogłoszony tego samego dnia wieczorem, podczas uroczystej gali.

Jeśli ktoś jest więc przekonany, że jego projekt czy też przedsięwzięcie jest unikalne i rewolucyjne na światową skalę to ma szanse na pozyskanie ogromnego wsparcia finansowego. Niezależnie od tego jakie są motywy twórców tego konkursu trzeba przyznać, że jest to duża szansa dla wielu młodych przedsiębiorców nie tylko na pozyskanie pieniędzy ale również na zdobycie tak ważnego dla startupów internetowych rozgłosu.

Bardzo jestem ciekawy ile i jakie projekty zostaną zgłoszone z naszego kraju?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupkonkurs