Świat

12 sekund na twoje video

Grzegorz Marczak
12 sekund na twoje video
4

Właśnie powstał nowy ciekawy serwis 12seconds.tv, którego funkcjonalność najłatwiej określić jako "video twitter". W serwisie tym możemy umieścić swoje nagranie video ale jego długość nie może przekraczać 12 sekund. Można by pomyśleć, że przy takim ograniczeniu nic sensownego nie da się nagrać - p...

Właśnie powstał nowy ciekawy serwis 12seconds.tv, którego funkcjonalność najłatwiej określić jako "video twitter". W serwisie tym możemy umieścić swoje nagranie video ale jego długość nie może przekraczać 12 sekund. Można by pomyśleć, że przy takim ograniczeniu nic sensownego nie da się nagrać - patrząc jednak na to co ludzie mogą na twitterze napisać przy użyciu tylko 140 znaków okazuje się, że 12 sekund to też wystarczająco na krótkie nagranie video.

Użytkownicy serwisu (na razie jest on w wersji beta) dostaną swój własny adres email na który będą mogli przesyłać własne krótkie nagrania. Dzięki temu możemy przesyłać krótkie filmy zrobione na przykład przy użyciu telefonu komórkowego.Kolejny ważny element to fakt, że 12seconds nastawione jest na redystrybucje treści - o naszym nowym filmie możemy automatycznie informować serwisy takie jak twitter czy pownce, filmy możemy ebadować na inne strony oraz współdzielić je z innymi użytkownikami.

Niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować tego serwisu - moim zdaniem kluczem do sukcesu w dla takiego pomysłu musi być uproszczenie wszystkiego do maksimum. Jeśli nagranie 12 sekund filmu zajmie nam 30 sekund to wszystko jest ok. Jeśli natomiast sam proces nagrywania jest kilkakrotnie dłuższy od samego materiału to może to zniechęcać.

Bardzo ciekawi mnie jakie zastosowania dla takich krótkich filmów znajdą użytkownicy - bo tak naprawdę to od nich będzie zależeć czy serwis ten będzie video twitterem czy też zupełnie czymś innym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videoTwitter