Seriale

Zwiastun "Historii Lisey" nowego serialu Apple na podstawie książki Stephena Kinga

0

Już w czerwcu na Apple TV+ pojawi się nowy serialowy thriller "Historia Lisey" nakręcony na podstawie książki Stephena Kinga i we współpracy z autorem. Właśnie zadebiutował pierwszy zwiastun.

Takie seriale jak "The Morning Show" czy "W obronie syna" ("Defending Jacob") pokazały, że Apple może wnieść coś świeżego i wartościowego na rynek VOD i seriali. Obydwie produkcje bardzo przypadły mi do gustu, a druga szczególnie ze względu na klimat i atmosferę, jakie udało się zbudować w serialu.

Drugi sezon Lupin na Netflix ze zwiastunem i datą premiery

Przypomnę, że "W obronie syna" opowiadał o nastolatków podejrzanym i oskarżonym o zamordowanie kolegi ze szkoły - chłopak nie przyznawał się do winy, w jego obronie stanął ojciec prokurator, ale nie wszystkie poszlaki i dowody wskazują na niewinność syna. Na przestrzeni kilku odcinków wielokrotnie udało się skutecznie wkręcić widza w intrygi, by później pokazać mu, że jest zupełnie odwrotnie.

O czy opowie Historia Lisey? Fabuła, obsada i twórcy

"Historia Lisey" różni się od powyższej produkcji pod wieloma względami, ale odnoszę wrażenie, że będzie w podobnym tonie i będzie wpisywać się w analogiczne gusta widzów. Całość będzie podszyta tajemnicami, gęstą atmosferą i niepokojem. Główną bohaterką, graną w serialu przez Julianne Moore, jest Lisey Landon, która w dwa lata po śmierci swojego męża zaczyna doświadczać dziwnych wydarzeń i sytuacji. Wszystko to powoduje, że kobieta będzie musiała zmierzyć się ze wspomnieniami wspólnego życia ze Scottem, które udawało się jej wymazać z pamięci.

Krytyka narasta, ale Netflix cały czas króluje w Polsce

Za produkcję odpowiada studio Warner Bros. Television, a na stołku reżysera zasiadł Pablo Larraín, który w swoim dorobku ma taką produkcję jak chwalony przeze mnie film "Jackie". Wśród producentów znalazł się J. J. Abrams i firma Bad Robot Productions. Co ważne, każdy z odcinków został napisany przez Stephena Kinga - autora książki - a obok Julianne Moore oraz Clive'a Owena w obsadzie znaleźli się Joan Allen, Jennifer Jason Leigh oraz Dane DeHaan.

Zwiastun i data premiery - Historia Lisey

Premiera serialu na Apple TV+ 4 czerwca, a mini-seria składa się z 8 odcinków. Bardzo prawdopodobne, że ich emisja odbędzie się w ten sam sposób, co w przypadku innych seriali Apple - na początek otrzymamy 3 odcinki, a kolejne będą pojedynczo debiutować na platformie w cotygodniowych odstępach.

Nowa tańsza oferta pakietów CANAL+ online. Dekoder z Android TV kosztuje 100 zł mniej

Zwiastun zapowiada nam nie lada wyprawę w głąb umysłu głównej bohaterki. Liczne efekty specjalne będą zaprzęgnięte do stworzenia świata, w którym wszystko jest możliwe, a jednocześnie miejsca, które budzi strach i obawy Lisey. Czytelnicy z pewnością odnajdą w scenach ze zwiastunu fragmenty, które pamiętają z książki, ale dobrze wiemy, że adaptacje serialowe rządzą się własnymi prawami i można liczyć na pewnie modyfikacje w fabule mogące zaskoczyć znających tę historię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu