Felietony

HiCare - jak działa i co umożliwia aplikacja wsparcia od Huawei?

Krzysztof Rojek
HiCare - jak działa i co umożliwia aplikacja wsparcia od Huawei?
0

HiCare to aplikacja pomagająca rozwiązywać problemy z telefonami Huawei. Jak działa, na co pozwala i jak wypada na tle rozwiązań konkurencji?

Powiedzieć, że Huawei przeżywa teraz cięższy okres, to jak nie powiedzieć nic. Chińska firma nie tylko zmaga się ze spadkami sprzedaży na całym świecie, ale też – z widmem kompletnego wykluczenia z rynku telefonów komórkowych. I w tym trudnym dla marki czasie, firma stara się jak może zaoferować klientom najlepszą wartość za jak najniższą cenę. Dlatego też skupia się na dopracowaniu swoich własnych usług. Programy takie jak MoreApps czy HiCare mają być odpowiedzią na potrzeby użytkowników i pomóc im w korzystaniu ze smartfona. O ile z MoreApps duża część użytkowników jest już zaznajomiona, to wielu z nich nie wie, że HiCare w ogóle znajduje się na ich urządzeniu.

Huawei HiCare - podstawowe informacje

Huawei HiCare to aplikacja skupiona na sprawach związanych z poprawnym działaniem telefonu. Ideą Huaweia przy jej tworzeniu było zebranie w jednym miejscu wszystkich systemów, pozwalających pomóc w naprawie telefonu. Znajdują się tam różne pomocne programy, od narzędzi do self-checkingu niektórych funkcji, przez te umożliwiające rozwiązanie najpopularniejszych problemów, aż po takie, które pomogą w fizycznej naprawie urządzenia.

Co umożliwia Huawei Hicare?

Na Huawei HiCare składa się szereg narzędzi, które pozwalają zrobić zaskakująco dużo, jeżeli chodzi o weryfikację stanu smarfona i diagnostykę usterek. Mamy tu więc:

- narzędzia diagnostyczne, pozwalające sprawdzić poprawność działania takich elementów jak ekran, mikrofon, głośniki, połączenie Wi-Fi, bateria, wbudowany w telefon żyroskop i wiele, wiele innych

- dokładne informacje o urządzeniu, takie jak temperatura baterii, które pozwalają na lepszą diagnostykę telefonu przez użytkownika

- dostęp do czatu z konsultatnem Huawei, podczas którego możemy zgłosić problem z telefonem i zapytać o jego możliwe rozwiązania

- dostęp do forum, na którym możemy sprawdzić, czy ktoś już borykał się z podobnym problemem

- FAQ z odpowiedziami na najczęściej występujące problemy i instrukcjami, jak można je rozwiązać

Czy przez HiCare naprawię telefon?

Co ciekawe, HiCare pozwala także na fizyczną naprawdę telefonu. Aplikacja powie nam, czy nasz telefon jest na gwarancji, pozwoli przez nią zamówić realizację gwarancji door-to-door a także – śledzić postęp naprawy. Jeżeli chcemy sami naprawić nasz telefon, przez HiCare zamówimy też części. W aplikacji mamy także informacje, gdzie w naszej okolicy rozmieszczone są punkty serwisowe oraz kiedy w najbliższym czasie będą miały miejsce „dni serwisowe Huawei”, czyli takie dni w miesiącu, gdzie naprawa pogwarancyjna jest dużo tańsza niż zazwyczaj.

HiCare - jak wypada na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Trzeba przyznać, że ze względu na kompleksowość rozwiązań oferowanych przez HiCare, Huawei w tym względzie wypada naprawdę dobrze na tle konkurencji. Nie oznacza to jednak, że tylko chińska forma posiada takie rozwiązania. Jej główny konkurent – Samsung – ma chociażby bardzo podobnie działającą aplikację Samsung Members, która pozwala zarówno automatycznie, jak i interaktywnie testować różne podzespoły telefonów, połączyć się z konsultantem czy przejrzeć forum. Z kolei np. Motorola w każdym nowym telefonie zawiera Motoporady, dzięki którym użytkownicy są lepiej zaznajomieni z tym, w jaki sposób wykorzystać wszystkie funkcje telefonu. Można więc śmiało założyć, iż pomimo, że choć aplikacja Huawei HiCare nie jest jedynym tego typu programem, z pewnością jest jednym z najbardziej rozbudowanych i kompleksowych narzędzi do radzenia sobie z problemami, które pojawiają się podczas użytkowania telefonu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu