10

GTA V radzi sobie świetnie. 45 milionów sprzedanych egzemplarzy robi wrażenie

I choć wspomniana liczba dotyczy gier sprzedanych do sklepów, a nie graczy, to Rockstar może spać spokojnie. Do świetnego wyniku konkretnie dołożyła się – młoda przecież – odsłona na konsole obecnej generacji. Wersje na PlayStation 4 i Xbox One sprzedały się w 10 milionach egzemplarzy. Na Grand Theft Auto V wciąż czeka jeszcze jedna ogromna platforma […]

I choć wspomniana liczba dotyczy gier sprzedanych do sklepów, a nie graczy, to Rockstar może spać spokojnie.

Do świetnego wyniku konkretnie dołożyła się – młoda przecież – odsłona na konsole obecnej generacji. Wersje na PlayStation 4 i Xbox One sprzedały się w 10 milionach egzemplarzy. Na Grand Theft Auto V wciąż czeka jeszcze jedna ogromna platforma – PC. Tu jednak trudno prorokować wyniki sprzedaży, głównie ze względu na dość popularne na tym rynku piractwo. A i gracze doskonale pamiętają kiepską optymalizację PC-toweg GTA IV i problemy z płynnym działaniem na stojących wtedy na biurkach graczy sprzętach. Niby Max Payne działał na PC bardzo dobrze, ale byłbym ostrożny i raczej nastawiał się na rozczarowanie niż na produkcję działającą bez zarzutu. Przygody ponurego Maxa nie były „piaskownicą„.

Grand Theft Auto V

Wynik 45 milionów sprzedanych egemplarzy plasuje Grand Theft Auto V czołówce najlepiej sprzedających się gier w historii – zaraz za Tetrisem i Wii Sports, niedaleko wyniku Minecrafta. Przy czym „sportowa” produkcja miała ułatwiony start, dodawano ją bowiem do zestawów z konsolą Nintendo Wii.

Rockstar odwalił kawał świetnej roboty, nie powinno więc nikogo dziwić, że gracze to docenili. Gra wyciągała z konsol poprzedniej generacji wszystko, co było do wyciągnięcia. Mówiąc szczerze, sam miałem szczękę przy podłodze i zastanawiałem się jak tak leciwy sprzęt jest w stanie wyświetlić grę w takiej oprawie przy takim rozmiarze świata. A i ogromna kampania reklamowa miała na ten wynik niebagatelny wpływ. Szczególnie przy debiucie, kiedy na całym świecie patrzyły na nas ogromne billboardy.

gtav_details09122014_002

Ciężko nie polecić Grand Theft Auto V, więc jeśli nie mieliście jeszcze okazji na sprawdzenie przygód trójki toksycznych znajomych, koniecznie to zmieńcie. A wybrana platforma nie ma wcale kluczowego znaczenia, bo GTA V to świetna historia, którą powinien poznać każdy, kto choć trochę interesuje się elektroniczną rozrywką.
Źródło
grafika: 1,2