Gry

Dziewięć gier Star Wars w nowym Humble Bundle! Żaden fan nie może przejść obok tego obojętnie

Tomasz Popielarczyk
Dziewięć gier Star Wars w nowym Humble Bundle! Żaden fan nie może przejść obok tego obojętnie
4

Choć moja kupka wstydu jest ogromna, nie potrafię się powstrzymać przed dorzuceniem do niej gier z nowej edycji Humble Bundle. Tym razem twórcy wzięli na tapetę gry z serii Star Wars, i to nie byle jakie. Do paczki trafiły takie perełki, jak Dark Forces, dwie części Knights of the Old Republic oraz...

Choć moja kupka wstydu jest ogromna, nie potrafię się powstrzymać przed dorzuceniem do niej gier z nowej edycji Humble Bundle. Tym razem twórcy wzięli na tapetę gry z serii Star Wars, i to nie byle jakie. Do paczki trafiły takie perełki, jak Dark Forces, dwie części Knights of the Old Republic oraz cała seria The Force Unleashed. Łakomy kąsek, to delikatnie powiedziane.

Tradycyjnie twórcy przygotowali trzy progi płatności. Przelewając dowolną kwotę otrzymamy pierwszą część KotOR, Jedi Knight: Jedi Academy oraz Dark Forces. Pierwsza to  kultowy, stworzony przez BioWare RPG, gdzie akcja toczy się długo przed wydarzeniami z filmów. Tradycyjnie główny wątek opiera się na walce rycerzy Jedi z Sithami, ale fabuła jest o wiele bardziej pogmatwana i wciągająca. Jedi Academy to połączenie FPS-a ze zręcznościowym i efektownym TPP. To sequel nieobecnego w paczce Jedi Knight: Jedi Outcast, które bardzo ciepło wspominam (pewnie zostanie dodane po pierwszym tygodniu trwania akcji). Dark Forces to FPS będący klasykiem samym w sobie - kto grał kiedyś, z pewnością pamięta, a kto nie - musi spróbować.

Przekraczając średnią wpłat, która jest już zaskakująco wysoka i sięga 12 dol. możemy liczyć na drugą odsłonę Knights of the Old Republic, a także Republic Commando i Battlefront II. Oba to dynamiczne shootery, przy czym pierwszy kładzie większy nacisk na taktykę i współpracę.

Ostatni z progów to 12 dol. Płacąc minimum tyle otrzymamy dodatkowo Złotą Edycję Empire at War - RTS-a od byłych pracowników Westwood Studios. Do tego dochodzą dwa całkiem świeże tytuły - The Force Unleashed, które opowiadają historię ucznia Dartha Vadera. Recenzenci nie byli dla nich jakoś szczególnie łaskawi, ale trzeba przyznać, że oferują masę satysfakcjonującej zabawy.

Choć w przynajmniej kilka tytułów mam już ogranych, nie mogłem się powstrzymać przed kupieniem całej paczki. Gry możemy dodać do Steam - wszystkie tytuły otrzymujemy w postaci kodów. Szkoda, że KotOR nie jest w bonusie dodawany na Androida, ale może ulegnie to zmianie po tygodniu. Twórcy mają w zwyczaju dorzucać kilka produkcji po tygodniu trwania akcji. Dodatkowych problemem może być ograniczona ilość wspieranych platform - żadna z gier nie działa na Linuksie, a zaledwie trzy uruchomimy na Macu. Warto wziąć to pod uwagę przed zakupem.

Dobrze, że Humble Bundle notuje kolejne mocne uderzenie. Trochę już powątpiewałem w nich, po ostatnich niezbyt interesujących pakietach. Ten niewątpliwie będzie hitem. Już sprzedano blisko 120 tys. paczek, a średnia wpłat szybko zbliża się do 12 dol., co sugeruje, że gracze chętnie kupują całe pakiety (sam jestem przykładem). To jak, skusicie się?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu