Gry

GTA 6 oficjalnie powstaje! Rockstar wreszcie przerywa milczenie

Kacper Cembrowski
GTA 6 oficjalnie powstaje! Rockstar wreszcie przerywa milczenie
5

Po wielu plotkach, spekulacjach, nadziejach i błaganiach nadszedł czas na oficjalne potwierdzenie. GTA 6 oficjalnie powstaje!

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. W najnowszym komunikacie prasowym rzecznik Rockstar napisał:

“Z powodu niespotykanej długowieczności GTA V wiemy, że wielu z was pytało nas o nową część serii Grand Theft Auto. Z każdym nowym projektem, jaki rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znacznie wykraczać poza to, co wcześniej dostarczyliśmy — i z przyjemnością potwierdzamy, że aktywne prace nad kolejną częścią serii Grand Theft Auto są już w toku. Nie możemy się doczekać podzielenia się kolejnymi informacjami i zrobimy to, gdy tylko będziemy gotowi, więc śledźcie oficjalne informacje w Rockstar Newswire. W imieniu całego naszego zespołu dziękujemy wszystkim za wsparcie i nie możemy się doczekać, aby wkroczyć z wami w przyszłość!”

Wielu zaufanych insiderów informowało jeszcze w zeszłym roku, że prace nad GTA 6 trwają minimum od 2020 roku i produkcja pojawi się w 2024 lub 2025 roku. Rockstar co prawda nie zdradził nawet zbliżonej daty premiery, jednak biorąc pod uwagę tak wielkie i huczne ogłoszenie na początku 2022, ma to jak najbardziej sens.

Tak samo niewiele wiemy, jeśli chodzi o miejsce akcji nowej odsłony Grand Theft Auto. Pojawiało się wiele głosów, że “szóstka” znów zabierze nas do słonecznego i neonowego Vice City, lecz pojawiało się trochę doniesień na temat azjatyckiego kierunku. Cóż, czas pokaże.

Potwierdzenie prac nad GTA 6 ciekawie wiąże się z niedawną informacją dotyczącą tego, że Rockstar opatentował nowy system nawigacji NPC. Ten ma zostać wykorzystany w nowej odsłonie jednej z najpopularniejszych serii gier wideo w historii, co przełoży się na bardziej realistyczne zachowanie NPC na drodze i ma wpłynąć na doświadczenia multiplayerowe.

Przy okazji, amerykańska firma ogłosiła, że aktualizacja do nowej generacji dla GTA V pojawi się 15 marca, zarówno na PlayStation 5, jak i na Xbox Series X|S. Wersja next-genowa ma zaoferować dużą lepszą jakość graficzną i techniczną, a także wsparcie dla ray-tracingu. Jest to już trzecia generacja, na której będziemy mogli zagrać w piątą część serii - zdecydowanie wystarczy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu