Gry

Microsoft zdradził datę premiery GTA 6? Co się właśnie stało?!

Kacper Cembrowski
Microsoft zdradził datę premiery GTA 6? Co się właśnie stało?!
5

Microsoft przypadkowo zdradził datę premiery GTA 6? Rockstar nie ma najlepszej passy, jeśli chodzi o wycieki…

Sony węszy w sprawie przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, a Rockstar dostaje rykoszetem

Jak już wielokrotnie donosiliśmy, Sony nie jest zachwycone tym, że Microsoft za około 70 miliardów dolarów przejmuje Activision Blizzard wraz z ogromną bazą świetnych i legendarnych serii gier. Było mnóstwo dywagacji i obaw w sprawie tego, czy nowe odsłony Call of Duty nadal będą się pojawiać na PlayStation — i właściwie odpowiedź na to pytanie do tej pory nie jest znana.

Źródło: Unsplash @saadchdhry

Całość podsyca fakt, że nadchodzące tytuły spod skrzydeł zespołów należących do Bethesdy (na przykład Starfield, czyli „Skyrim w kosmosie”, czy Redfall od twórców Deathloop) nie pokażą się na konsoli japońskiego giganta — a przynajmniej na ten moment absolutnie nie ma takich planów.

W związku z tym gigant z Redmond złożył potężny, 111-stronicowy dokument do Urzędu ds. Konkurencji i Rynków w Wielkiej Brytanii… a tam mogliśmy znaleźć domniemaną przez Microsoft datę premiery Grand Theft Auto VI.

Kiedy według Microsoftu odbędzie się premiera GTA 6?

Microsoft miał opierać się na przeciekach z Tech Radar, wierząc, że firma ma dużo dodatkowej wiedzy na temat nadchodzącego hitu od dewelopera z wielkim R i gwiazdką w logo. Firma założona przez Billa Gatesa w swoich dokumentach zasugerowała, że premiera GTA 6 odbędzie się już w 2024 roku:

Oczekuje się, że długo oczekiwana gra Grand Theft Auto VI zostanie wydana w 2024 roku.

Nie ma wątpliwości, że GTA 6 zwyczajnie rozbije bank i porwie miliony graczy na całym świecie. „Piątka” do tej pory doskonale się sprzedaje, a cykl życia tej produkcji przedłużył się do aż trzech generacji konsol — i nie ma wątpliwości, że sporą ilością graczy produkcja będzie się cieszyć do momentu wydania kontynuacji. Ponad dekada to naprawdę zaskakujący wynik.

Jeśli chcecie poznać więcej informacji na temat Grand Theft Auto VI, kliknijcie tutaj. Zebraliśmy wszystkie informacje dotyczące nowego projektu Rockstara ze szczegółowymi informacjami — a jest ich mnóstwo, więc jak najszybciej nadróbcie zaległości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu