Smartfony

GSMA rozdało nagrody branży mobilnej. Huawei, Epic i Google na szczycie

Albert Lewandowski
GSMA rozdało nagrody branży mobilnej. Huawei, Epic i Google na szczycie
5

Jak co roku, w trakcie targów MWC w Barcelonie odbyło się oficjalne ogłoszenie zwycięzców nagrody GLOMO (Global Mobility of Employees) wręczanej przez GSMA. Kto wygrał w danej kategorii? Czy są zaskoczenia?

Wspaniała tradycja i ważne nagrody

Już same w sobie targi MWC to ważne wydarzenie. W trakcie niego byliśmy świadkami prezentacji wielu urządzeń mobilnych, które nie tylko dobre zrewolucjonizowały świat, ale również zapadły głęboko w naszą pamięć. W zasadzie to największa konferencja, jeżeli chodzi o same telefony i zdaje się pod tym względem wyprzedzać targi IFA w Berlinie oraz CES w Las Vegas.

Rokrocznie jesteśmy też świadkami przyznawanych nagród w różnych dziedzinach. Oczywiście tu tą najważniejszą jest kategoria Najlepszy smartfon. Tu pierwsze miejsce zajął Huawei Mate 20 Pro i w sumie trudno się temu dziwić, ponieważ to świetny sprzęt. Inna sprawa, że początkowo miał poważne problemy z jakością stosowanych w nim wyświetlaczy, ale na szczęście to naprawiono.

Za największą innowację uznano natomiast tryb Night Sight z najnowszych Google Pixel. Patrząc na uzyskiwane dzięki niemu efekty, trudno się temu dziwić, ponieważ widać, jak dużo dobrego może dać świetne oprogramowanie aparatu. Tu warto też wspomnieć, że nagrodę dla największy wkład w innowację dla konsumentów otrzymał Epic Games za Fortnite. Fakt, że to bardzo popularny obecnie tytuł.

Dosyć zaskoczył mnie wybór, jeżeli chodzi o samo wearables. Tu nagrodę otrzymał Samsung za Galaxy Watcha - mało zaskakujący smartwatch, ale nie da się zaprzeczyć, że to porządny sprzęt. Kompletne zestawienie znajdziecie na stronie MWC 2019.

Zeszłoroczni zdobywcy nagród Glomo:

  • najlepszy smartfon: Apple iPhone X,
  • największa innowacja: Apple TrueDepth,
  • największy wkład w segment mobilny: Huawei,
  • najlepsza technologia wearable: Bragi dla Dash Pro,
  • najlepsza gra mobilna: Kabam for Transformers: Forged to Fight,
  • reszta zwycięzców dostępna pod tym linkiem.

źródło: GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu