Gry

Człowiek-Pająk buja się na wirtualnej pajęczynie już od dawna. Oto najlepsze gry o Spider-Manie

Paweł Winiarski
Człowiek-Pająk buja się na wirtualnej pajęczynie już od dawna. Oto najlepsze gry o Spider-Manie
0

Popularni bohaterowie komiksów jakoś nie mają szczęścia do gier. Często goszczą w wielu produkcjach, jednak o wybitne tytuły raczej trudno. A jakiś gier doczekał się Spider-Man?

Spider-Man, czy jak wolicie Człowiek-Pająk obecny jest w popkulturze od wielu lat. Jego przygody poznawaliśmy na kartach komiksu, w filmach animowanych i filmach kinowych. Dla nikogo nie powinno być więc zaskoczeniem, że musiał też zagrzać sobie miejsce również w świecie elektronicznej rozrywki. Nie znaczy to oczywiście, że jego występ od razu gwarantował wysoką jakość samej gry - w wielu przypadkach zwyczajnie frajdę w zabawie znajdowali jedynie zagorzali fani odzianego w obcisły strój bohatera, a i tak musieli przymykać oko na niedociągnięcia. Na przestrzeni lat Spider-Man doczekał się jednak przynajmniej kilku naprawdę udanych produkcji. Oto...

Studio Treyarch przed serią CoD - gra Ultime Spider-Man

Wiedzieliście, że studio Treyarch nie zawsze tworzyło serię Call of Duty i w przeszłości dawało nam zupełnie inne gry? Jedną z nich jest Ultimate Spider-Man, co ciekawe nie jedyne przygody Człowieka-Pająka jakie ekipa ma na swoim koncie. Ultimate Spider-Man pojawił się na takich konsolach, jak PlayStation 2, Xbox, ale również GameCube, Nintendo DS, Game Boy Advance oraz na Windowsie (choć jak możecie się domyślić, wersje na DS i GBA trochę różniły się od swoich większych odsłon). Najciekawszą rzeczą w tej produkcji była cell-shadingowa, komiksowa oprawa graficzna imitująca właśnie komiks. Bardzo fajny, jak na swoje czasy, tytuł.

Gra o Spider-Manie na PlayStation

Dziś oczywiście wygląda...no cóż...umiarkowanie ładnie, jednak w 2000 roku na pierwszym PlayStation tytuł mógł się jeszcze podobać. Przede wszystkim to jednak rozbudowana, wciągająca i fajna gra, która pod koniec żywota PSX-a dała jeszcze graczom sporo frajdy. Zarówno jeśli chodzi o walkę, bujanie się na pajęczynie jak i wspinanie po budynkach.

Poznajcie najlepsze gry o Batmanie

4 różne wcielenia w grze Spider-Man: Sharrered Dimensions

Oglądając niedawną animowaną kinową perełkę Spider-Man Uniwersum pierwszym skojarzeniem była gra Spider-Man: Shattered Dimensions. Dlaczego? Fakt, nie jest to ta sama opowieść, ale tu również wykorzystano multiversum, dzięki czemu mogliśmy wcielić się w 4 różnych Spider-Manów i zwiedzić różne wersje rzeczywistości konkretnych bohaterów. Dawało to sporo frajdy pokazując jednocześnie growego Człowieka-Pająka w sposoby, jakich jeszcze nie znaliśmy.

Spider-Man: Web of Shadows - dobry system walki

Jeśli ktoś miał ochotę zmierzyć się z Venomem, Spider-Man: Web of Shadows był ku tego świetną okazją. To w ogóle była trochę zakręcona gra, bo podczas walki mogliśmy zmieniać się w symbionta i wykorzystać jego moce oraz zdolności do rozprawienia się z wrogami. Generalnie system walki był jedną z najmocniejszych cech tej produkcji.

Sentymentalna gra Spider-Man na Atari 2600

Mam do tej gry ogromny sentyment i muszę przyznać, że znalazła się w tym zestawieniu właśnie z tego powodu. I nie, nie grałem w nią na Atari 2600, ale na jego klonie, czyli popularnej w Polsce konsoli Rambo. Uwielbiam ją za to, że pozwalała mi się wcielić w pikselowego Człowieka-Pająka i wspinać na budynki oraz wypuszczać sieć. Wtedy tak naprawdę do szczęścia wystarczało mi tylko to.

Jedna z najlepszych - Marvel's Spider-Man

Marvel’s Spider-Man to bez wątpienia zarówno jedna z najlepszych gier ubiegłego roku jak i jedna z najlepszych gier z Człowiekiem-Pająkiem. Śliczna, rozbudowana, dopracowana - ze świetnym systemem walki i jeszcze lepszym mechanizmem bujania się między budynkami. Nawet w czasie swojej premiery większości gier o Spidey'u miała jakieś braki - a to coś było nie tak z bujaniem się na pajęczynie, a to skrypty nudziły, w innych walka jakoś mi nie pasowała. W Marvel’s Spider-Man wszystko jest na swoim miejscu i jeśli miałbym w tej chwili polecić Wam tylko jedną grę o Człowieku-Pająku, byłaby to właśnie produkcja na PlayStation 4.

A jaka jest Wasza ulubiona gra o Spider-Manie? No i w jakim tytule Waszym zdaniem jego gościnny występ wypadł najlepiej? Moim zdaniem Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes świetnie się nim grało.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu