Gry

Tego lata mamy doczekać się dwóch nowych konsol od Nintendo

Kamil Świtalski
30

Dwie nowe wersje Nintendo Switch: tańszy, budżetowy, model i... wręcz przeciwnie — high end z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli informacje do których dotarła ekipa The Wall Street Journal się potwierdzą, to niebawem doczekamy się prawdziwego zatrzęsienia w temacie konsoli. Dla każdego coś dobrego!

Plotki o nowych wariantach konsoli Nintendo Switch nie ustają, a wręcz przeciwnie — przybierają na sile. Od dawna mówi się o tym, że japoński koncern miałby przedstawić nam nowe wersje konsoli — z usprawnieniami, ale też kompromisami. Patrząc na historię konsol giganta — nie powinniśmy być tym jakoś specjalnie zdziwieni, w końcu nie byłoby to nic nadzwyczajnego w ich wykonaniu. No dobrze, ale co właściwie miałoby charakteryzować nowe wersje Nintendo Switch które jeszcze tego lata miałyby trafić do klientów?

Dwie nowe wersje Nintendo Switch jeszcze tego lata

Tańszy Switch, jako prawdziwa konsola przenośna

Pierwszy z modeli miałby być "budżetowcem" — wykastrowanym z funkcjonalności, które znamy z dotychczasowego modelu. Najważniejszym brakiem miałby być brak zaawansowanych wibracji w kontrolerach, którymi tak bardzo podczas premiery sprzętu szczyciło się Nintendo. Właściwie mówi się o tym, że w tym sprzęcie kontrolerów miałoby się nie dać w ogóle odczepić — a wspomina się o nim jako o następcy 3DSa, o którym to plotki wypłynęły w świat kilka miesięcy temu. Wiecie, chodzi o mniejszy wariant konsoli skupiający się na przenośności.

Nowy, lepszy, Switch jako propozycja dla najbardziej zaangażowanych graczy

Poza modelem budżetowym, na rynku miałby pojawić się jeszcze jeszcze jeden — który charakteryzować miałaby zupełnie inna filozofia. Mowa tu o czymś, co najprościej porównać jest do Xboxa One X czy PlayStation Pro. Nie wiadomo jednak czym sprzęt miałby nas zaskoczyć: nowym czipem graficznym? Procesorem? A może lepszym wykonaniem, ekranem i baterią?

Nowe wersje Nintendo Switch poznamy już wkrótce

Jeżeli wierzyć informacjom do których dotarła ekipa The Wall Street Journal, nowe sprzęty oficjalnie poznać mielibyśmy już w czerwcu na targach E3. Przyznam szczerze, że jako osoba która niespecjalnie może przekonać się do Switcha jako konsoli przenośnej — ze szczególnym utęsknieniem wyglądam tego tańszego wariantu sprzętu. Kto wie, może w tym wydaniu uda mu się zdetronizować w moim rankingu 3DSa?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: