Gry

Nie tylko singiel i nie tylko w sieci. Wybieramy najlepsze gry na dwie osoby

PW
Paweł Winiarski
4

Jedni wolą grać samemu, inni spędzać długie godziny ze znajomymi, bawiąc się wspólnie w sieci. Ale mimo tego, że rynek mocno się w ostatnich kilkudziesięciu latach zmienił, wciąż ogromną popularnością cieszą się gry "na dwie osoby", gdzie siadamy razem na kanapie i wspólnie patrzymy na ten sam ekran, świetnie się przy tym bawiąc.

Gry dla dwóch osób znów są na topie

Zanim świat oszalał na punkcie gier online multiplayer, jedynym sposobem na wspólne granie była zabawa na jednym sprzęcie, później na komputerach spiętych w sieci lokalnej. Tak zwane "wspólne granie na kanapie" ma swój urok i bardzo się cieszę, że tak naprawdę nigdy nie odeszło do lamusa. To świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi lub dzielenie pasji z dzieckiem. Teraz, kiedy pandemia nieco pokrzyżowała plany poza domem, gry dla dwóch osób cieszą się jeszcze większą popularnością.

Jeśli nie wiecie w co zagrać, podsunę Wam kilka naprawdę dobrych gier na dwie osoby.

Polecane gry dla dwóch osób na jeden komputer

DiRT 5

Jeśli dwie osoby lubią wyścigi i rajdy samochodowe, nie mają aktualnie zbyt wielu produkcji oferujących możliwość wspólnego grania na podzielonym ekranie. Jedną z nich jest bardzo udany DiRT 5, w którym taki właśnie tryb zabawy powraca oferując masę frajdy w gonieniu do mety. Fakt, podzielony ekran to małe zamieszanie, ale zabawa jest przednia.

Gears 5

Gears 5 to bez wątpienia jedna z lepszych odsłon popularnej serii kojarzącej się wcześniej przede wszystkim z konsolami Xbox. Wersja na PC oferuje możliwość przejścia trybu kampanii na podzielonym ekranie i trzeba przyznać, że zostało to zrealizowane bardzo dobrze. Możecie też wspólnie spróbować trybu hordy, zabawa jest świetna.

Heroes of Might and Magic III

W takim zestawieniu nie mogło zabraknąć tego kultowego klasyka, który mimo swojego wieku praktycznie w ogóle się nie zestarzał. Wspólna gra na jednym komputerze (to gra turowa) bawi tak samo, jak w przeszłości i jeśli chcecie miło spędzić czas, a przy okazji zasmakować klasyki - spróbujcie dwuosobowej sesji w HoMM3.

Aktualnie wiele gier pojawia się zarówno na konsolach, jak i PC, więc zerknijcie też w poniższe, konsolowe zestawienie - bo w poniższe produkcje możecie też zagrać na komputerze.

Świetne gry dla dwóch osób na PlayStation i Xbox

Moim zdaniem nie ma sensu rozdzielać PlayStation i Xboksa ze względu na to, że większość gier to w tej chwili tak zwane multiplatformy, czyli produkcje obecne na różnych sprzętach do grania. Konsole od wielu lat uważane są za urządzenia świetnie sprawdzające się w tak zwanym "kanapowym graniu" - jeden duży telewizor, dwa pady i masa frajdy.

Diablo 3

Klasyka gatunku hack'n'slash, która daje masę frajdy podczas samotnej zabawy, ale rozwija skrzydła w tak zwanej "kanapowej kooperacji", gdzie gramy wspólnie na jednym telewizorze lub monitorze. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji przejść Diablo 3 w ten sposób, zachęcam, gra bardzo wtedy zyskuje.

Seria gier LEGO

Od wielu lat na rynku pojawiają się gry z serii LEGO, bazujące na najpopularniejszych filmowych markach. Każda z nich świetnie nadaje się do dwuosobowej zabawy na jednej konsoli (lub komputerze) i na dobrą sprawę taki sposób grania jest jedną z najciekawszych cech tej produkcji. Gry z serii LEGO to też świetne tytuły na wspólną zabawę z dzieckiem - sprawdzałem i polecam.

Overcooked 2

Zabawna, fajnie zrealizowana gra nastawiona na kooperację. Wcielamy się w niej w rolę kucharzy, którzy muszą w krótkim czasie przygotować różne potrawy. Można współpracować lub rywalizować, w każdym z trybów zabawa jest świetna.

A Way Out

Gra zaprojektowana z myślą o wspólnej zabawie dwóch osób, również na podzielonym ekranie, więc idealnie wpisuje się w to zestawienie. Wcielamy się w niej w dwóch skazańców - Vincenta oraz Leo, którzy postanawiają wspólnie uciec z więzienia. Możecie liczyć na walkę wręcz, strzelaniny, pościgi samochodowe, jak również fragmenty, w których należy się składać.

Tekken 7

Świetnie zrealizowana, najnowsza odsłona serii bijatyk. Tego typu produkcje to od dawien dawna świetny sposób na wspólne spędzenie czasu przy konsoli. Gra stawia na rywalizację, która wyłoni lepszego wojownika. Niski próg wejścia gwarantujący świetną zabawę, jednocześnie bijatyka, która wymaga sporo czasu i talentu, by stać się najlepszym.

Polecane gry na dwa telefony

Nie wiem czy wiecie, ale w sklepach z mobilnymi grami jest przynajmniej kilka bardzo fajnych produkcji, w które można grać dwie osoby. Na jednym telefonie, na dwóch telefonach bez podłączenia do sieci lub wspólnie mając połączenie z internetem. Oto one.

Dots and Boxes

To prosta gra strategiczno/logiczna, które polega na odpowiednim łączeniu kropek, a celem jest przejęcie jak największej liczby kwadratów na ekranie. Tytuł obsługuje zarówno sieciowy, jak i lokalny multiplayer - można grać na jednym lub dwóch telefonach.

Naval Clash

Pamiętacie grę w statki? To smartfonowa wersja tej bardzo popularnej zabawy , która świetnie sprawdza się na urządzeniach z dotykowym ekranem. Można bawić się w niej w dwie osoby, mając dwa telefony połączone przez bluetooth.

Glow Hockey 2

Na pewno znacie grę w "powietrzny hokej", nazywaną u nas również "cymbergajem". Glow Hockey 2 to jego wirtualny odpowiednik, który daje masę frajdy i potrafi urozmaicić na przykład wspólną podróż. Ma przyjemną dla oka, prostą oprawę i fajny model fizyki.

A jakie są Wasze ulubione gry na dwóch graczy? Lubicie spędzać w ten sposób czas ze znajomymi lub rodziną?

grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu