Google

Google wprowadza do Inbox inteligentne odpowiedzi. Skrzynka sama wie, co chcesz napisać

Tomasz Popielarczyk
Google wprowadza do Inbox inteligentne odpowiedzi. Skrzynka sama wie, co chcesz napisać
6

Na oficjalnym blogu Google zaprezentowano funkcję Smart Reply, a więc inteligentne odpowiedzi. Od teraz skrzynka będzie w stanie analizować przychodzące wiadomości i na tej podstawie samodzielnie sugerować użytkownikowi krótkie odpowiedzi na nie. Mechanizm został zaprojektowany z myślą o urządzen...

Na oficjalnym blogu Google zaprezentowano funkcję Smart Reply, a więc inteligentne odpowiedzi. Od teraz skrzynka będzie w stanie analizować przychodzące wiadomości i na tej podstawie samodzielnie sugerować użytkownikowi krótkie odpowiedzi na nie.

Mechanizm został zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych i najprawdopodobniej na desktopy nigdy nie trafi (bo i po co?). Algorytm analizuje przychodzącą wiadomość, a następnie przy dolnej krawędzi ekranu wyświetlana jest belka z maksymalnie trzema możliwymi odpowiedziami. Po wybraniu jednej z nich jesteśmy przenoszeni do ekranu tworzenia nowej wiadomości z wprowadzoną już treścią.

Rozwiązanie to ma przyśpieszać proces odpowiadania na wiadomości w sytuacjach, gdy śpieszymy się lub nie mamy możliwości wpisania czegokolwiek na dotykowej klawiaturze. Zamiast stukać w małe literki, wybieramy jedną z trzech opcji - proste.

Za technologią stoi zaawansowany mechanizm, który potrafi uczyć się języka, analizować składnię oraz odmianę słów. Na podstawie wyborów i decyzji użytkownika, algorytm staje się skuteczniejszy i coraz lepiej przewiduje pasujące odpowiedzi. Szerzej jego działanie twórcy wyjaśniają na blogu Google Research. Jak łatwo się domyślić, aktualnie działa on jedynie w języku angielskim, więc o Smart Reply w Polsce możemy póki co jedynie sobie pomarzyć.

Nowa funkcja zostanie dodana do aplikacji mobilnej Inbox jeszcze w tym tygodniu. Co istotne, nie ma mowy póki co o wprowadzaniu jej do Gmaila.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglepocztaGmailemail