Google

Hangouts już domyślnym czatem na Gmailu

Grzegorz Ułan
Hangouts już domyślnym czatem na Gmailu
19

Czat na Gmailu to było jeszcze ostatnie miejsce, gdzie mieliśmy dostęp do starej wersji czatu od Google, teraz już pozostał wszędzie tylko sam nowy Hangouts. Właśnie przed chwilą pojawiło mi się okno z propozycją uruchomienia nowej wersji. Po akceptacji pojawia się wprawdzie jeszcze opcja powrotu do...

Czat na Gmailu to było jeszcze ostatnie miejsce, gdzie mieliśmy dostęp do starej wersji czatu od Google, teraz już pozostał wszędzie tylko sam nowy Hangouts. Właśnie przed chwilą pojawiło mi się okno z propozycją uruchomienia nowej wersji. Po akceptacji pojawia się wprawdzie jeszcze opcja powrotu do starego wyglądu, ale to pewnie chwilowa możliwość i podobnie jak nowe okno wiadomości na Gmailu, Hangouts pozostanie na Gmailu jedyną opcją czatu.

Dla porównania jeszcze stara wersja przed akceptacją zmian.

I w ładniejszej już formie po zmianach.

Zauważyłem już w mobilnej wersji, że świetnie rozwiązane zostało przesyłanie offline wiadomości, działa bez zarzutu. Wcześniej dostawaliśmy powiadomienie, że nie mam możliwości wysłania wiadomości, gdy dany kontakt był niedostępny.

Z nowych rzeczy w opcjach znalazłem ustawienia do zaproszeń do rozmowy przez nieznajomych. Są dwie opcje dla poszczególnych kręgów albo rozmowa dopiero po akceptacji zaproszenia albo bezpośrednia możliwość nawiązania kontaktów dla znajomych z danego kręgu.

Tak więc widać mamy już pełną integrację Gmaila z Google Plus, teraz oprócz wiadomości email z kręgów mamy pełen dostęp do wszystkich znajomych z Google Plus. Wcześniej również to było już możliwie, ale nie było to tak eksponowane jak teraz i działało trochę odmiennie od czatu na G+.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HangoutsHangouty