Google

Google samo o sobie, czyli nowa książka "Jak działa Google"

Konrad Kozłowski
Google samo o sobie, czyli nowa książka "Jak działa Google"
3

"Gigant z Mountain View" to jedno z utartych określeń dla firmy Google. Jak sami wiemy, nie jest ono przypadkowe, ponieważ wachlarz działalności firmy jest tak szeroki, że sprecyzowanie czym dokładnie zajmuje się dziś Google jest niezwykle trudne. Jednak o tym jak działa Google możemy się dowiedzieć...

"Gigant z Mountain View" to jedno z utartych określeń dla firmy Google. Jak sami wiemy, nie jest ono przypadkowe, ponieważ wachlarz działalności firmy jest tak szeroki, że sprecyzowanie czym dokładnie zajmuje się dziś Google jest niezwykle trudne. Jednak o tym jak działa Google możemy się dowiedzieć od samych pracowników.

"Jak działa Google" ("How Google Works") to nowa pozycja, której autorami są Eric Schmidt - były CEO Google, aktualnie pełniący funkcję prezesa wykonawczego; Jonathan Rosenberg - doradca aktualnego CEO Larry'ego Page'a oraz Alan Eagle zasiadający na stanowisku Director of Executive Communications, współtworzący tekst przemówień.

Jak czytamy na oficjalnej stronie w książce opisano wiele ciekawych wydarzeń, między innymi to jak istotne jest ciągłe tworzenie niesamowitych produktów w tym nieustannie zmieniającym się świecie technologii. Poruszone zostały takie tematy jak kultura korporacyjna, strategia (działania), talenty, podejmowanie decyzji, innowacja, komunikacja. Przeczytać też można o tym jak w ciągle zmieniającym się świecie (technologii) niezbędne jest zwracanie uwagi i przyciąganie do siebie kreatywnych i błyskotliwych ludzi, by móc pomóc im rozwinąć skrzydła.

Za sobą mam już trzy książki na temat Google (Planeta Google, Google Story i Googleplex), dlatego mam ogromną nadzieję, że autorzy z wewnątrz firmy i decydujący w tak istotnych dla niej sprawach potrafili w sposób ciekawy przekazać coś nowego. Aktualnie książkę można kupić już teraz na Amazonie (wersja cyfrowa na Kindle oraz tradycyjne wydanie). Nie wiemy czy i kiedy książka trafi do Polski z oficjalnym tłumaczeniem.

Poniżej krótka rozmowa obydwu głównych autorów z programu NBC News.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleksiążki