Google

Nexus 9 nadchodzi wielkimi krokami

Konrad Kozłowski
Nexus 9 nadchodzi wielkimi krokami
18

Jeżeli czekacie na flagowy tablet od Google to mam dla Was dobrą wiadomość - Nexus 9, efekt współpracy Google i HTC, juz niedługo zostanie oficjalnie zaprezentowany. Wraz z nim powinniśmy się także doczekać udostępnienia najnowszej wersji systemu Android L, zaprezentowanej podczas tegorocznego Googl...

Jeżeli czekacie na flagowy tablet od Google to mam dla Was dobrą wiadomość - Nexus 9, efekt współpracy Google i HTC, juz niedługo zostanie oficjalnie zaprezentowany. Wraz z nim powinniśmy się także doczekać udostępnienia najnowszej wersji systemu Android L, zaprezentowanej podczas tegorocznego Google I/O.

Pierwsze informacje o tym urządzeniu pojawiły się już jakiś czas temu, a głównym źródłem był wtedy Wall Street Journal potwierdzający częste podróże pracowników obydwu firm pomiędzy placówkami w Mountain View i na Tajwanie. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Nexusa 9 napędzać będzie procesor Nvidii, model Tegra K1. To sugeruje, że Google nie planuje zaprezentować urządzenia pokroju pierwszego Nexusa 7, który tak naprawdę był modelem budżetowym. Oznacza to, że kontynuowana będzie linia tabletów z wyższej półki, którą zapoczątkował Nexus 10 wyprodukowany przez Samsunga.


Wraz z nowym Nexusem mamy także poznać datę udostępnienia nowego Androida L

W historii HTC od 2011 roku nie pojawił się żaden nowy tablet, a ostatnim urządzeniem Nexus nad którym pracowała tajwańska firma był Nexus One z 2010 roku. Sukces modelu HTC One przyczynił się najwyraźniej do ponownego zainteresowania Google współpracą z HTC. Czy obydwie firmy zdołają przygotować produkt na tyle atrakcyjny, że powtórzy on osiągnięcia sprzedażowe pierwszego Nexusa 7?

Dziewięciocalowy ekran nowego Nexusa może wydawać się najodpowiedniejszym wymiarem biorąc pod uwagę rosnącą popularność coraz większych wyświetlaczy w smartfonach. Jednak konsekwencją takiego zjawiska jest zacieśniająca się przestrzeń pomiędzy telefonem a laptopem, którą do tej pory wypełniały tablety. Nie tylko Google, ale także Apple i inni producenci mają twardy orzech do zgryzienia - tablety muszą stać się urządzeniami oferującymi większą produktywność, by móc zawalczyć o swoje miejsce na rynku.

Grafika główna to oczywiście jeden z wielu pomysłów na to, jak mógłby wyglądać Nexus 9.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidHTCNexus