Google

Google Maps pokaże dostępność miejsc parkingowych [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Maps pokaże dostępność miejsc parkingowych [prasówka]
7

Google Maps zostaje rozbudowana o mechanizm informujący o dostępności miejsc parkingowych na danym obszarze. To już kolejna funkcja, która czyni aplikację bardziej funkcjonalną od standardowych nawigacji.

Informacje o parkingach w Google Maps

Informacje o parkingach będą w aplikacji Google Maps wyświetlane tuż przy czasie podróży, podczas wyznaczania trasy. Użytkownicy zobaczą tutaj okrągłą ikonkę z literą "P" oraz komunikat. W ten sposób program ostrzeże nas jeszcze przed rozpoczęciem podróży, jak wygląda dostępność miejsc parkingowych w miejscu docelowym.

Nowa funkcja pojawia się już u wybranych użytkowników. Można się spodziewać, że z czasem Google wdroży ją u wszystkich.

Nowości w Google+

Google przypomniało sobie o swoim serwisie społecznościowym. Na blogu firmy pojawiła się informacja o wprowadzanych nowościach. Nie są to rewolucyjne zmiany. Przede wszystkim serwis od teraz będzie w stanie ukrywać komentarze niskiej jakości. Użytkownik odsłoni je dopiero, po skorzystaniu ze stosownej opcji. Ponadto dodano również funkcję powiększania zdjęć na smartfonach i przywrócono możliwość tworzenia wydarzeń.

Jednoczesnie Google zapowiedział koniec starego interfejsu w serwisie. Zostanie on dezaktywowany 24 stycznia. Od tego czasu wszyscy użytkownicy będą zmuszeni korzystać z nowej wersji.

LG patentuje elastycznego smartfona

Plany stworzenia elastycznego smartfona wydają się coraz bardziej realne. Firma LG otrzymała właśnie patent na konstrukcję tego typu urządzenia. Dokumenty złożono 7 stycznia br., a prawa do technologii przyznano 10 stycznia. Opis dotyczy konstrukcji, której górna część jest elastyczna i pozwala na wyginanie. Szczegółów nie znamy, ale jest to kolejnym dowodem na to, że tego typu smartfony są coraz bliżej.

Drugą z firm angażujących się w ten temat jest Samsung. Według nieoficjalnych doniesień, pierwsze modele mogą zadebiutować pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Natomiast spodziewamy się, że prototypy zostaną pokazane na targach MWC 2017.

Koniec Vine'a

Dziś swój żywot kończy Vine - mobilna usługa z krótkimi filmikami, za którą odpowiedzialni byli twórcy Twittera. Firma zdecydowała się zamknąć projekt. Usunięto aplikację i uniemożliwiono publikowanie oraz interakcje użytkowników. Jedyną funkcją jest aktualnie przeglądanie i pobieranie opublikowanych materiałów. Klienta ma zastąpić aplikacja Vine Camera, która pozwoli na rejestrowanie klipów, a także obróbkę już istniejących w pamięci urządzenia, a następnie publikowanie ich na Twitterze.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu