Smartwatche

Casio WSD-F20 to najnowszy smartwatch z Android Wear 2.0

Konrad Kozłowski
Casio WSD-F20 to najnowszy smartwatch z Android Wear 2.0
11

Nie będę ukrywał, że bardzo niecierpliwie wyczekiwałem tej premiery. Piewszy smartwatch Casio z Android Wear - WSD-F10 - przekonał mnie do siebie momentalnie, choć trzeba przyznać, że jest skierowany do dość wąskiej grupy klientów. Podejrzewam, że japońska, legendarna marka musiała być zadowolona z jego poczynań na rynku, skoro przygotowała nowszą, poprawioną wersję Casio WSD-F20.

Bardzo liczę na to, że Casio nie spocznie na tym modelu i w przyszłym roku doczekamy się nowej wersji WSD-F10 (z GPS-em oraz pulsometrem), a także bardziej klasycznego wcielenia smartwatcha od Japończyków.

Tak pisałem przed kilkoma miesiącami w mojej recenzji Casio WSD-F10. Dziś poznając poczynione przez producenta zmiany jestem zadowolony z działań Casio. Niezwykle wytrzymała, solidna i ciężka, a jednocześnie dobrze wyglądająca koperta zyskała dodatkowe zabezpiecznia w postaci nowej ramki oraz osłon dla przycisków. Same przyciski odróżnić będzie można po ich rozmiarze, więc nie spoglądając na nadgrstek będziemy w stanie wywołać oczekiwaną funkcję.

Do poprawek doszło także wewnątrz urządzenia - zegarek wyposażono w energooszczędny moduł GPS, którego absencja była jedną z najważniejszych wad pierwszego modelu. Cieszę się, że Casio zareagowało w odpowiedni sposób i sprzęt dedykowany osobom aktywnym i przeznaczony do użytku na zewnątrz w ekstremalnych warunkach nie jest pozbawiony opcji lokalizacji użytkownika.

Oprócz kwestii sprzętowych Casio opracowało ciekawe nowości w zakresie aplikacyjno-usługowym. Casio WSD-F20 oferuje funkcję pobierania map do pamięci urządzenia, co w skrócie można określić mianem trybu offline. Rozwinięto także działanie pomiarów aktywności: łowienia ryb, wspinaczki i jazdy na rowerze.

Moją uwagę zwróciła nowinka o nazwie Location Memory, która w chwilę po aktywacji wyświetli nam nasze aktualne położenie, a także zapisze je w historii niczym przypięcie pinezki na mapie dla łatwiejszej nawigacji. Do takich miejsc można nawet dodawać notatki poprzez funkcję dyktowania głosowego. Nie mniej ciekawie brzmi Moment Setter - opcja zarządzania powiadomieniami. Te mogą być blokowane w zależności od godziny czy wysokości na której się znajdujemy - zupełna dowolność.

Casio nie byłoby sobą, gdyby nie zaprojektowało zupełnie nowych tarcz, które świetnie integrują się z nowymi funkcjami, jak chociażby mapy w trybie offline i dane z GPS. Warto nadmienić, że jedną z flagowych funkcji smartwatchy Casio jest tryb oszczędzania energii, w którym deaktywowane są wszystkie funkcje "smart", a do wyświetlania godziny oraz daty służy drugi, monochromatyczny ekran.

Casio WSD-F20 będzie jednym z pierwszych smartwatchy wyposażonych w zupełnie nową, lecz wciąż oczekującą na debiut, wersją Androida Wear 2.0.

Dla posiadaczy lub osób zainteresowanych pierwszym modelem również mam dobre wieści. Aktualizacja do Android Wear 2.0 będzie dostępna dla Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10.

Wszystkie powyższe informacje poznaliśmy dzięki publikacji Endgadget - konferencja Casio odbędzie się późnym wieczorem i być może wtedy poznamy dodatkow fakty, oficjalną cenę smartwatcha oraz datę wprowadzenia do sprzedaży.

Aktualizacja: Podczas konferencji Casio zapowiedziało wprowadzenie mdelu WSD-F20 do sprzedaży 21 kwietnia w cenie równych 500 dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu