Android

Google będzie płacić za znajdowanie błędów w Androidzie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google będzie płacić za znajdowanie błędów w Androidzie [prasówka]
8

Google już od jakiegoś czasu realizuje program nagradzania za błędy znalezione w Chrome. Teraz w analogiczny sposób będzie to działać w przypadku Androida. Co tak późno? Zarabiaj na bugach w Androidzie Google w ciągu minionych 5 lat wypłacił łącznie 1,5 mln dolarów za błędy znalezione w Chrome...

Google już od jakiegoś czasu realizuje program nagradzania za błędy znalezione w Chrome. Teraz w analogiczny sposób będzie to działać w przypadku Androida. Co tak późno?

Zarabiaj na bugach w Androidzie

Google w ciągu minionych 5 lat wypłacił łącznie 1,5 mln dolarów za błędy znalezione w Chrome. Teraz w analogiczny sposób pieniądze będą wypłacane za błędy znalezione w Androidzie. Oczywiście, im błąd bardziej poważny oraz lepiej udokumentowany, tym na większą sumę będzie można liczyć. Jako pierwsze tym programem zostają objęte urządzenia z linii Nexus. Google zapewnia również, że będzie dalej wspierać inicjatywy takie, jak mobile pwn2own i inne konkursy mające na celu znajdowanie luk i błędów w Androidzie.

Dodatek do Pillars of Eternity

Pillars of Eternity w recenzji na Antywebie dostało bardzo wysoką notę i wywołało mój zachwyt. Z podobnym przyjęciem gra spotkała się na całym świecie. Teraz będziemy mogli stoczyć kolejną przygodę w jej świecie, bo nadchodzi pierwszy dodatek o nazwie The White March. Obsidian Entertainment oraz Paradox Interactive będą dalej współpracować ze sobą przy tym tytule. Podczas wystąpienia na E3 obie firmy podkreślały, jak wiele korzyści im to przyniosło.

LG i Nokia zawierają porozumienie patentowe

Nokia ciągle jest w posiadanie rozbudowanego potfolio patentów, co zmusza producentów do liczenia się z fińskim koncernem. W 2014 porozumienie patentowe podpisało z nim HTC. Teraz analogiczną umowę zawarło LG. Sprawa dotyczy głównie modułów łączności i związanych z nimi technologii. Szczegóły tej umowy są nieznane, ale Nokia w oficjalnym komunikacie zapowiedziała, że będzie zacieśniać współpracę z koreańskim producentem. Ciekawe, co to oznacza.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu