Android

Andromax Q kolejnym smartfonem z Cyanogen OS na pokładzie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Andromax Q kolejnym smartfonem z Cyanogen OS na pokładzie [prasówka]
5

Liczba urządzeń napędzanych Cyanogen OS powolutku rośnie. Właśnie dołączył do nich model Andromax Q, którego jednym z podstawowych atutów ma być niska i przystępna cena. Bezpośrednie przeliczenie daje bowiem tutaj kwotę rzędu 400-500 złotych. Andromax Q Nowe urządzenie wyprodukowała indonezyjs...

Liczba urządzeń napędzanych Cyanogen OS powolutku rośnie. Właśnie dołączył do nich model Andromax Q, którego jednym z podstawowych atutów ma być niska i przystępna cena. Bezpośrednie przeliczenie daje bowiem tutaj kwotę rzędu 400-500 złotych.

Andromax Q

Nowe urządzenie wyprodukowała indonezyjska firma Smartfren i to właśnie na ten rynek będzie ono przeznaczone. Największym atutem ma być tutaj cena, która wyniesie 100-150 dolarów. Jest ona adekwatna do możliwości i parametrów urządzenia. Zastosowanie znalazł bowiem tutaj 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 px, Snapdragon 410, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash. Co istotne, smartfon wspiera łączność LTE. Jestem ciekawy, kiedy Cyanogen OS zapoluje na grubsze ryby, bo dotąd oprócz OnePlus i Oppo nikt nie zdecydował się na ten system w naprawdę mocny smartfonie.

YouTube 8K

Jeżeli nie możecie uruchomić u siebie materiałów 4K dostępnych na YouTube, tym bardziej nie poradzicie sobie z 8K. A te jest już tutaj od niedawna dostępne. Gdzie sens? Gdzie logika? Podejrzewam, że to jakaś forma prężenia muskułów przez Google i próba pokazania "że się da". Nie widzę jednak póki co żadnego zastosowania, bo niby na czym mielibyśmy odtwarzać tego typu wideo?

Pierwsza gra na Messengera

Stało się. Na Messengerze od Facebooka pojawiła się pierwsza z zapewne wielu nadchodzących gier. Nosi ona nazwę DoodleDraw i jest po prostu współdzieloną tablicą umożliwiającą zabawę w kalambury. Wszystko to opatrzono kilkoma fajnymi dodatkami. Jeżeli dotąd zagrywaliście się na Kurniku (ktoś pamięta jeszcze Kurnik?!) i tęsknicie za tą formą zabawy, to macie okazje sobie ją przypomnieć. Program jest już dostępny w sklepie Google Play oraz AppStore.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu