Ebook

Gdzie kupować ebooki? Skąd pobierać książki za darmo?

Kamil Świtalski
Gdzie kupować ebooki? Skąd pobierać książki za darmo?
1

Ebooki zyskują na popularności z każdym kwartałem. Polacy chętnie sięgają po czytniki e-ink, które zapewniają komfortową lekturę. Lekkie, łatwe w obsłudze, poręczne — a raz naładowana bateria wystarcza na kilka dobrych tygodni pracy. Masz już czytnik, ale nie wiesz gdzie kupić ebooka? Oto lista adresów, które musisz znać!

Gdzie kupić polskie ebooki?

Polski rynek ebooków od kilku lat naprawdę prężnie się rozwija. Lwia część księgarni oferuje książki przygotowane w co najmniej dwóch najpopularniejszych formatach czytników: *.mobi (Kindle), *.epub (pozostałe). Nierzadko oferują także dodatkowe *.pdf.

Lista rodzimych księgarni internetowych jest naprawdę pokaźna. I choć wiele książek możemy kupić w różnych miejscach, to warto mieć na uwadze, że niektóre dostępne są na wyłączność niektórych z nich. Oto najpopularniejsze rodzime serwisy, w których można kupić ebooki:

Polecamy również: Książki na Kindle

Z własnego doświadczenia dodam jednak, że jeżeli nie jesteście przywiązani do jednego, jedynego, sklepu — a interesują was po prostu dobre ceny, to najlepszym sposobem na zakupy będzie korzystanie z platformy UpolujEbooka.pl. Serwis gromadzi kilkanaście najpopularniejszych polskich sklepów, na bieżąco porównuje ich oferty i w krótką chwilę możemy odnaleźć najtańszą z ofert. Co ważne: UpolujEbooka oferuje także monitoring cen, a nawet otrzymać wiadomość gdy interesująca nas pozycja spadnie do wyznaczonej przez nas wcześniej ceny.

Regularnie na świetnym blogu Świat Czytników poświęconemu szeroko pojętym ebookom pojawiają się informacje o najlepszych dziennych promocjach — wszystko w zakładce Promocje dnia! Serwis również ma swoją porównywarkę cen.

W kwestii świetnych okazji, warto także śledzić akcję Bookrage, w ramach której regularnie oferowane są pakiety książek w niezwykle przystępnych cenach. Pierwszy próg to przeważnie 1 PLN – i już za taką symboliczną kwotę można zgarnąć kilka publikacji, a nierzadko kryją się tam prawdziwe perełki!

Nie brakuje też polskich ebooków za darmo! Gdzie je znaleźć?

Poza całym zestawem księgarni (gdzie również zdarzają się pozycje udostępniane za darmo), warto również pamiętać o miejscach, w których legalnie można pobrać ebooki za darmo. W poszukiwaniu elektronicznych książek za darmo, udajcie się na serwisy:

To najważniejsze z serwisów, które nie powinny umknąć waszej uwadze, jeżeli będziecie poszukiwać darmowych publikacji po polsku na czytniki ebooków. Warto też zajrzeć do serwisu Pamięć, który przygotował kilka świetnych pozycji historycznych. Miłośnicy fantastyki powinni mieć w zakładkach serwis Fantastyka Polska. Nie przechodźcie też obojętnie obok Wikiźródeł, które od jakiegoś czasu umożliwiają pobieranie zamieszczanych tam publikacji w formie idealnie współgrającej z czytnikami ebooków.

Warto także wziąć pod uwagę biblioteki miejskie, które coraz częściej umożliwiają wypożyczenie ebooków za darmo. Można je pobrać na czytnik i cieszyć się darmowymi książkami w wygodnej formie. Jedynym wymogiem pozostaje więc posiadanie karty bibliotecznej. Tutaj jednak nie ma konkretnych adresów — po prostu sprawdźcie, czy wasze lokalne biblioteki nie oferują takiej formy dostępu do ebooków!

Gdzie kupować książki na czytniki ebook po angielsku?

To pytanie znacznie trudniejsze, bo prawda jest taka, że jako użytkownik czytnika Amazon Kindle szukając anglojęzycznych publikacji zaglądam po prostu... do niezwykle bogatej oferty sklepu Amazon Kindle Store. Oprócz niego warto też zajrzeć do:

Regularnie też pojawiają się świetne oferty, gdzie w paczkach można kupić tematyczne pakiety książek — wśród nich: Bundle Rabbit, Story Bundle czy Humble Bundle! Nie warto też zapominać o darmowej ofercie z klasyką, która czeka na nas przy Project Gutenberg. Darmową biblioteką książek anglojęzycznych jest nieocenione od lat Houndred Zeros — to tam warto zaglądać, jeżeli poszukujecie darmowych książek na Kindle po angielsku!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu