Polska

Gamers got hearts – czy gracze pokażą, że mają serca?

Tomasz Popielarczyk
Gamers got hearts – czy gracze pokażą, że mają serca?
1

Dystrybucja cyfrowa stworzyła szereg nowych możliwości na rynku gier, książek czy muzyki. Dowodem na to jest ogromna popularność akcji Humble Bundle czy spore zainteresowanie rodzimymi akcjami, jak np. BookRage. Na ogół tego typu przedsięwzięciom towarzyszy też wsparcie dla różnego rodzaju fundacji....

Dystrybucja cyfrowa stworzyła szereg nowych możliwości na rynku gier, książek czy muzyki. Dowodem na to jest ogromna popularność akcji Humble Bundle czy spore zainteresowanie rodzimymi akcjami, jak np. BookRage. Na ogół tego typu przedsięwzięciom towarzyszy też wsparcie dla różnego rodzaju fundacji. Nie inaczej jest tym razem w projekcie o chwytliwej nazwie Gamers got Hearts.

Akcję organizuje krakowska firma G2A.com sp. z.o.o. we współpracy z m.in. PayPal, CI Games, oraz platformą Desura. Jutro dokładnie o godzinie 10:00 ruszy promocja, w ramach której gracze będą mogli kupić szereg interesujących produkcji. Wśród nich znajdą się takie tytuły, jak: Rogue Legacy (Cellar Door Games), Sniper: Ghost Warrior 2 Gold i Alien Rage Unlimited (CI Games), Forced (BetaDwarf), a także Faster Than Light, Monaco, Papers Please. Niczego sobie lista, prawda?

Za każdą z tych produkcji zapłacimy niewiele, bo zaledwie 11 złotych (3,5 dolara). Rogue Legacy będzie dostępne w wersji DRM-Free oraz jako kod na platformę Desura. Pozostałe gry będą natomiast sprzedawane wraz z kodami Steam. Zapewne graczy najchętniej zainteresuje ta ostatnia opcja. Cóż, dziwne czasy nastały, że sami decydujemy się na zakup wersji z zabezpieczeniami DRM, ale nie sposób przecenić korzyści, jakie daje nam w zamian platforma Valve.

To nie wszystko. Według otrzymanych informacji, cały dochód z akcji ma zostać przeznaczony Save the Children. Co ciekawe, uzbierana kwota ma zostać powiększona 16 krotnie. Zatem kupując grę za 11 złotych wesprzemy szczytny cel sumką 176 złotych.

Akcja jest organizowana w ramach dużej kampanii na rzecz dzieciaków, którą G2A.com zainicjowało w 2013 roku i prowadzi wspólnie z takimi firmami, jak PayPal, Desura, Dice, TopWare Interactive czy CD Projekt RED. Do tej pory projekt wsparto już łącznie 10 tys. dotacji.

Co ciekawe, nie musimy dokonywać zakupów, aby wesprzeć akcje. Wystarczy bowiem wejść na jej stronę i kliknąć przyciski udostępniania na Facebooku lub Twitterze. Za każdą taką czynność G2A przekaże dolara na rzecz fundacji. W ten sposób możliwe jest uzbieranie kwoty o łącznej wysokości 25 tys. dolarów.

Gamers got Hearts zapowiada się naprawdę ciekawie - nie tylko ze względu na szczytny cel i ogromne kwoty, które można w ten sposób uzbierać, ale również ciekawe tytuły, które gracze mogą zdobyć za grosze. Snpier 2 czy Alien Rage od CI Games nie są może grami wybitnymi, choć ja przy obu bawiłem się naprawdę nieźle. Natomiast Rogue Legacy, Faster Than Light czy Papers Please to jedne z ciekawszych gier Indie ostatnich lat.  Na uwagę zasługuje też wydany jesienią ubiegłego roku hack'n'slash Forced, który zebrał dobre oceny wśród recenzentów.

Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak zachęcić Was do wyczekiwania startu akcji jutro o 10:00. Sam też zamierzam dorzucić własną cegiełkę na ten szczytny cel.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskapromocjeGry