Samsung

Oto Galaxy Home! Samsung pokazał inteligentny głośnik z asystentem Bixby

Tomasz Popielarczyk
Oto Galaxy Home! Samsung pokazał inteligentny głośnik z asystentem Bixby
15

Można się było spodziewać, że ofertę produktów Samsunga prędzej czy później poszerzy inteligentny głośnik. Galaxy Home ma wbudowanego asystenta głosowego Bixby i potrafi kilka innych sztuczek.

Galaxy Home ma być odpowiedzią na coraz liczniejsze produkty konkurencji działające na podobnej zasadzie. Głośnik posiada asystenta głosowego Bixby, którego rozwija wyłącznie Samsung i który jest dostępny tylko na produktach tej marki. Co potrafi?

Bixby może nam zamawiać taksówkę lub Ubera. Możemy za jego pomocą wykonywać zakupy, a także sterować sprzętami gospodarstwa domowego (zakładając oczywiście, że mieszkamy w inteligentnym domu, lub, jeśli wolicie, smart home). Możliwości sprzętu praktycznie nie różnią się od tych, które posiadają rywale, jak Apple HomePod czy Amazon Echo.

Sam sprzęt został wyprodukowany we współpracy z firmą AKG. Zastosowano tutaj przetworniki emitujące dźwięk w 360 stopniach. Nie zabrakło też wbudowanego subwoofera oraz mikrofonów. Tych ostatnich jest tutaj aż 8. Galaxy Home ma rozpoznawać nawet komendy wydawane z dużej odległości i wyłapywać najbardziej szczegółowe dźwięki.

Współpraca Samsunga i Spotify

W ramach premiery Galaxy Home Samsung nawiązał współpracę ze Spotify. Funkcja Spotify Connect została zintegrowana ze sprzętem, a to sprawia, że po podłączeniu Galaxy Home do naszej sieci WiFi, będzie on widoczny w odtwarzaczu. Użytkownik za pomocą dwóch stuknięć w ekran będzie mógł się z nim połączyć i rozpocząć odtwarzanie muzyki. To niewątpliwa przewaga nad wszystkimi głośnikami wyposażonymi jedynie w Bluetooth.

Szczegóły współpracy Samsunga i Spotify wyjaśnia sam CEO serwisu streamingowego, Daniel Ek. W jej ramach użytkownicy będą mogli połączyć swoje konto Samsunga z kontem Spotify i odtwarzać muzykę na każdym sprzęcie z logo koreańskiego producenta.  To niewątpliwie duże ułatwienie, ale trudno powiedzieć, żeby szło za tym póki co cokolwiek więcej.

Galaxy Home w Polsce?

Niestety nie wiemy wiele więcej na temat Galaxy Home. Samsung dopiero odsłoni karty na zbliżającej się imprezie dla programistów. Dzisiejsza prezentacja jest zatem jedynie zapowiedzią tego, co niebawem zobaczymy. I trudno się dziwić, bo asystent głosowy Bixby ciągle wymaga pracy i nieustannie jest rozbudowywany o nowe funkcje. Samsung rywalizuje tutaj z gigantami, jak Google czy Amazon, którzy swoje produkty tworzą od kilku lat. Walka na asystentów głosowych nabiera tym samym rumieńców!

Nas oczywiście najbardziej interesuje Bixby po polsku. Oby Galaxy Home trafił szybko nad Wisłę wraz ze spolszczonymi komendami głosowymi i nie tylko.

Zapraszamy Was serdecznie do czytania innych naszych artykułów o Samsung Unpacked 2018:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Samsung Galaxy Note 9