Samsung

Czyste powietrze to podstawa, zadbają o nie nowe oczyszczacze powietrza od Samsunga

Kamil Świtalski
Czyste powietrze to podstawa, zadbają o nie nowe oczyszczacze powietrza od Samsunga
6

Oczyszczacze powietrza są sprzętem stosunkowo rzadko spotykanym w polskich domach. Nic w tym dziwnego — o ile o kontroli jakości wody mówi się od lat i ludzie zwracają na nią coraz większą uwagę, o tyle świadomość związana z czystością powietrza często kończy się na temacie powracającego jak bumerang smogu. Ale kolejni producenci coraz chętniej wprowadzają je do swoich katalogów. Teraz do gry na poważnie dołącza firma Samsung, która w swojej ofercie ma pięć urządzeń z tej kategorii.

Dziś miałem przyjemność uczestniczyć w oficjalnej premierze tych urządzeń — pięć oczyszczaczy powietrza, które różnią się nie tylko designem, ale także zasięgiem oraz ceną. Nie ma co ukrywać, że jest to sprzęt tani — poza tym swoje zajmuje. W polskich domach, według danych którymi podzielili się przedstawiciele koreańskiego giganta, można spotkać około 100 tys. takich urządzeń. Dla porównania — w Korei jest ich ponad 2 miliony. Mimo wszystko biorąc pod uwagę nienajlepszy stan powietrza i rosnącą świadomość — firma zdecydowała się wprowadzić takie produkty na polski rynek.

W dzisiejszych czasach oczyszczacz powietrza staje się urządzeniem niezbędnym. Smog, kurz i alergeny to tylko niektóre z cząsteczek unoszących się w atmosferze a także w naszych mieszkaniach. Zanieczyszczenia wpływają na stan naszego zdrowia i psują nasze samopoczucie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że większość zanieczyszczeń znajduje się w naszych domach, dlatego niezwykle istotną zmianą będzie zakup oczyszczacza. Urządzenia marki Samsung usuwają aż do 99,97% szkodliwych cząsteczek, takich jak roztocza, gazy, sierść zwierząt, alergeny czy bakterie. Dostępne są modele dostosowane do różnych powierzchni mieszkalnych. Największy z nich oczyści powietrze na aż 90m2, z kolei najmniejsza wersja sprawdzi się na przykład w kawalerkach. W oczyszczaczach powietrza Samsung znajdują się 3 filtry – wstępny, który zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminujący niebezpieczne gazy i zapachy oraz filtr HEPA13 walczący z alergenami, bakteriami i roztoczami oraz wyłapujący cząsteczki PM1,0; PM2,5 i PM10. Wybrane modele wyposażone są w numeryczny wyświetlacz ich stężenia, dzięki czemu mamy bardzo dokładne informacje o poziomie zanieczyszczenia w naszym domu.

Obecnie w Polskich sklepach znaleźć można modele:

  • AX90R7080WD — który poradzi sobie z powierzchniami do 90 metrów kwadratowych;
  • AX60R5080WD — który poradzi sobie z powierzchniami do 60 metrów kwadratowych;
  • AX40R3030WM — który poradzi sobie z powierzchniami do 40 metrów kwadratowych;
  • AX34R3020WW — który poradzi sobie z powierzchniami do 34 metrów kwadratowych;
  • AX47R90B0SS — który poradzi sobie z powierzchnią do 47 metrów kwadratowych. Ten produkt wyróżnia się nie tylko designem w formie estetycznej, ciemnej, kostki, ale też możliwością łączenia ze sobą dwóch urządzeń — wówczas można liczyć na oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach liczących nawet.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu