Android

Masz smartfon Samsunga? Sprawdź, czy Twój otrzyma aktualizację Android 10

Jakub Szczęsny
Masz smartfon Samsunga? Sprawdź, czy Twój otrzyma aktualizację Android 10
78

Aktualizacje systemu Android to już swego rodzaju "folklor" w środowisku smartfonów różnych producentów. Za każdym razem, gdy producent udostępnia swoją "roadmapę" uaktualnień, pojawiają się niedowierzania, żale i narzekania. Muszę przyznać, że w przypadku Samsunga może pojawić się odrobinę wątpliwości ze strony konsumentów...

W serwisie AndroidPure pojawiła się grafika należąca do firmy Samsung, w której wyszczególniono sprzęty, które na pewno otrzymają dostęp do najnowszej wersji systemu Android. Nie ma wielkich zaskoczeń - flagowce na pewno zostaną zaktualizowane i co więcej, to one będą mieć priorytet w trakcie rozsyłania paczek z oprogramowaniem. Odrobinę niezadowoleni mogą być posiadacze Note'ów 8 - oni z dostępem do Androida 10 mogą się zasadniczo pożegnać.

Samsung Galaxy S10 i S9 (oraz warianty Plus i "e") na pewno będą zaktualizowane do nowszej wersji systemu Android. Posiadacze Note'ów 10 i 9 także mogą otwierać szampany - jak wspomnieliśmy, osoby trzymające się Note'a 8 mogą być nieco zawiedzione. Z drugiej strony, ten smartfon ma już powyżej dwóch lat i siłą rzeczy, nie może być już wspierany przez firmę Samsung. Urządzenia Samsung Galaxy M są w większości całkiem świeże - całe portfolio (M40, M30 i M30s, M20, M10) na pewno doczekają się Androida 10.

Telefony Samsung Galaxy J8, J6 (Plus), J4 (Plus), J7 Duo i Galaxy J7, J5 i J3 (2018) także zostaną zaktualizowane do nowszej wersji systemu Android. W kręgu średniaków jest więc całkiem "nieźle".

W serii Galaxy A: A90 5G, A80, A70, A60, A50 / A50s, A40, A30 / A30s, A20 / A20e, A10 / A10s / A10e, A9 Pro 19, A9, A7, A6 / A6 Plus, A8 / A9 Star (Lite) zostaną zaktualizowane do Androida 10. Jest to najliczniejsza podgrupa smartfonów firmy Samsung, która uzyska dostęp do nowych funkcji systemu Google.

Posiadacze tabletów Tab S5e, S4, Tab A19 i A18 też nie będą zawiedzeni - do nich również trafi kolejna wersja systemu.

Kiedy? Nie wiadomo

To jak na razie nieoficjalne informacje, niepotwierdzone przez Samsunga. Nieznane są więc żadne ramy czasowe dla aktualizacji tych telefonów. Możliwe jednak, że z uaktualnieniem najważniejszych modeli Samsung upora się jeszcze przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Reszta urządzeń mobilnych będzie aktualizowana dopiero w przyszłym roku.

Czytaj więcej: Co nowego w Samsung One UI 2.0?

Już teraz widać, że posiadacze telefonów Galaxy Note 8 są zawiedzeni niedopuszczeniem ich do Androida 10, w czym upatrują calowego działania Samsunga. Warto jednak wiedzieć, że Samsung nie robi nic złego - jest zobowiązany do dwuletniego wsparcia produkowanych przez siebie telefonów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu