Google

Macie filmy w SD lub HD w Google Play? W takim razie Google zamieni je Wam na 4K. Za darmo

Paweł Winiarski
Macie filmy w SD lub HD w Google Play? W takim razie Google zamieni je Wam na 4K. Za darmo
4

Bardzo miły gest ze strony Google. Firma zamieni posiadane przez Was filmy w FullHD na filmy w 4K. Co najlepsze - nie będziecie za to nic dopłacać.

Cały czas twierdzę i powtarzam, że większą rewolucją dla gier i filmów jest HDR - wyższa rozdzielczość jest super, ale nie robi na mnie takiego efektu "wow" jak właśnie HDR. Ale jeśli ktoś ma mi za darmo podwyższy rozdzielczość posiadanych przeze mnie filmów, to na twarzy maluje mi się uśmiech i mówię "dziękuję".

Jeśli więc macie w swojej bibliotece Google Play jakieś filmy w rozdzielczości SD lub HD, włączcie appkę. Google poinformuje Was o tym, że posiadane przez Was filmy są teraz dostępne w 4K. Jeśli tak, będziecie je mogli ulepszyć do wyższej rozdzielczości bez dodatkowych kosztów. Jeśli posiadacie najnowszą wersję aplikacji, będziecie też mogli streamować filmy w rozdzielczości 4K.

4K w tej samej cenie co HD

To nie koniec niespodzianek. Teraz ta sama cena będzie dotyczyć zarówno filmów w HD, jak i 4K. Trochę Googlowi zajęło wprowadzenie jednakowej ceny dla filmów w różnych rozdzielczościach - ale, jak to mówią - lepiej późno niż wcale.

Streamowanie filmów w 4K będzie jest już możliwe przez aplikację dla telewizorów Samsunga. Niedługo ma również trafić do ekranów od LG, wesprze również HDR dla telewizorów 4K Sony Bravia.

U mnie na dwóch kontach filmy wciąż są dostępne jedynie w HD i SD, rozumiem więc, że będzie się to pojawiać falowo u kolejnych użytkowników.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu