13

To koniec Pebble. Fitbit jednak przejął obiecujący startup

Po kilku dniach żywych spekulacji na temat możliwego przejęcia Pebble, okazało się, że Fitbit rzeczywiście zdecydował się na zakup ciekawego startupu związanego z produkcją urządzeń ubieralnych. Jednak, nabywca zakupił jedynie kluczowy personel startupu oraz własność intelektualną związaną z firmware'em oraz software'em wokół urządzeń. Co dalej? Sytuacja Pebble nie wygląda dobrze i szykuje się smutny koniec bardzo obiecującego startupu.

Pebble Time 2 oraz Core zostały anulowane, a wszyscy ci, którzy wsparli ten projekt, mogą spodziewać się rychłego zwrotu pieniędzy. Dodatkowo, anulowano również Pebble Time Round Kickstarter Edition. Ci, którzy zdążyli otrzymać swój zegarek przed przejęciem części firmy przez Fitbita, mogą w dalszym ciągu korzystać ze swoich urządzeń. Wygasa dla nich jednak gwarancja, co może spowodować spore problemy, gdy zegarki się zepsują.

pebble

FitBit natomiast mówi o tym, że przejęcie pozwoli firmie na szybsze dostarczenie klientom nowych produktów i funkcji do nich. Czytając między wierszami, można uznać, że chodzi o przygotowanie zupełnie nowego interfejsu, lub nawet systemu operacyjnego dla zegarków.