Firefox

Firefox ma skończyć ze stronami błędów 404 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Firefox ma skończyć ze stronami błędów 404 [prasówka]
10

Firefox może niebawem otrzymać funkcję, której pozazdroszczą mu konkurenci. Przeglądarka zamiast wyświetlać strony błędu 404 wykorzysta zarchiwizowane dane.

Firefox bez 404?

Twórcy Firefoksa mają niebanalny pomysł na rozwój swojej przeglądarki. Jedną z nadchodzących funkcji ma być wyświetlanie zarchiwizowanych stron zamiast ekranów z błędem 404. W tym celu przeglądarka ma wykorzystać dane z bazy Internet Archive. Przechowuje ona informacje na temat starych popularnych stron, a więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że witryna, która akurat z jakiś względów jest niedostępna, będzie znajdowała się właśnie tutaj. To pozwoli użytkownikowi bez przeszkód zapoznać się przynajmniej ze statyczną zawartością witryny i np. ocenić czy warto czekać, aż wróci ona do życia.

Póki co nowa funkcja jest dostępna w programie Test Pilot. Nie wiemy kiedy i czy w ogóle trafi na stałe do Firefoksa. Fundacja ma to do siebie, że niestety wiele rozwiązań jest wdrażanych zdecydowanie zbyt wolno i w konsekwencji za późno.

Szukanie błędów w Apple

Apple dotąd nie prowadziło żadnego programu, w ramach którego użytkownicy mogliby wskazywać błędy i luki w zabezpieczeniach w zamian za nagrody pieniężne. Teraz to się zmieni. Na konferencji Black Hat  Ivan Krstic odpowiadający za zabezpieczenia w firmie ogłosił, że programiści i hakerzy będą mogli otrzymać łącznie nawet 200 tys. dolarów za znalezienie luk w usługach firmy z Cupertino. Mowa tutaj w szczególności o tych najnowszych serwisach. Apple dokładnie określa obszary poszukiwań i już teraz aktywnie współpracuje z grupą specjalistów, którzy mieliby w przyszłości przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa oferowanych usług. Powód ma być prosty - pracownicy koncernu, a także współpracujący z nią partnerzy mają na obecnym etapie problemy ze skutecznym wyłapywaniem błędów. Z tego też powodu konieczne stało się zbudowanie i zaangażowanie społeczności.

Aktualizacja 5.8.2 dla Kindle

Dotykowe czytniki Kindle otrzymują aktualizację opatrzoną numerkiem 5.8.2. Niestety nie liczcie na rewolucję. Tym razem Amazon skupił się wyłącznie na poprawie wyświetlania tabel w ebookach. Przy czym obejmuje to niestety wyłącznie książki kupione w jego sklepie i  wykorzystujące "Enhanced Typesetting". Lista zmian niestety nie zdradza informacji na temat jakichkolwiek innych zmian czy nowości. Można jednak spekulować na temat drobnych poprawek i eliminacji błędów, o których, ze względu na marginalne znaczenie, producent nie wspomina.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu