Firefox

Firefox będzie potrafił wykonywać... zrzuty ekranu. Serio?! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Firefox będzie potrafił wykonywać... zrzuty ekranu. Serio?! [prasówka]
33

Mozilla miewa lepsza i gorsze pomysły na rozwój Firefoksa. Tym razem jest to prawdopodobnie jeden z tych drugich. Twórcy pracują bowiem nad mechanizmem zapisywania zrzutów ekranu.

Firefox PageShot

Mozilla pracuje nad rozszerzeniem dla Firefoksa o nazwie PageShot, które ma być niczym innym jak po prostu zaawansowanym narzędziem do wykonywania zrzutów ekranu. Rozwiązanie to miałoby trafić do programu Test Pilot. Póki co trudno powiedzieć, co tak naprawdę będzie potrafił PageShot. Trudno też wytłumaczyć motywy Mozilli, która zamiast skupiać się na ważnych punktach rozwoju swojej przeglądarki, woli tworzyć tego typu dodatki. Szczególnie, że tego typu programów istnieje już masa i naprawdę trudno znaleźć powody, dla których użytkownicy mieliby korzystać właśnie z tego od Mozilli.

Wymyślone 50 mln użytkowników CyanogenModa?

Pojawiły się ciekawe doniesienia dotyczące liczby użytkowników CyanogenModa. Na początku 2015 roku Kirk McMaster, CEO Cyanogen Inc. informował o 25 mln zarejestrowanych użytkowników. Drugie tyle osób miało nie wyrazić zgodny na gromadzenie statystyk, a więc ogółem twórcy modyfikacji mówili o aż 50 mln użytkowników. Tymczasem teraz osoby z wewnątrz firmy podważają te informacje, tłumacząc, że na początku 2015 roku system miał zaledwie 10 proc. z podanych 25 mln. Czy to oznacza, że inwestorzy zostali oszukani? Steve Kondik, twórca CyanogenModa kategorycznie temu zaprzecza. Niemniej dość mocno podważa to wiarygodność firmy.

Czy Galaxy Note 7 jest podatny na uszkodzenia?

Odporność Galaxy Note'a 7 postanowił sprawdzić jeden z YouTuberów, poddając go szeregowi testów. Dość brutalnych testów. Efekty możecie zobaczyć na powyższym wideo. Jak się okazuje, urządzenie wcale nie jest takie odporne na zarysowania. Czyżby Gorilla Glass 5 była bardziej marketingowym hasłem niż rzeczywistą rewolucją?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FirefoxMozillaPrzeglądarki