Google

Google już wkrótce pozwoli zapisywać transkrypcje filtrowanych rozmów

Piotr Kurek
Google już wkrótce pozwoli zapisywać transkrypcje filtrowanych rozmów
4

Asystent Google odbierający za nas połączenia telefoniczne i oceniający, czy dzwoniący nie jest przypadkiem natarczywym telemarketerem to rozwiązanie oszczędzające czas i nerwy. Dzięki nadchodzącym zmianom będzie ono jeszcze sprawniejsze.

Google w swoich flagowcach prezentuje rozwiązania, które nie są dostępne na innych urządzeniach z Androidem. Jedną z takich funkcjonalności jest Filtrowanie połączeń pozwalające sprawdzić, kto dzwoni i po co, zanim odbierzemy połączenie. Telemarketer, mniej ważne telefony, czy sytuacje w których jesteśmy zajęci — Asystent Google odbierze telefon za nas i jeśli trzeba, rozłączy rozmowę. W jej trakcie na ekranie wyświetlana jest transkrypcja  połączenia między dzwoniącym, jak i samym Asystentem. Jednak po jej zakończeniu zapis rozmowy znika i nie mamy już do niego dostępu. Wygląda na to, że Google już niebawem pozwoli na zapisywanie transkrypcji połączeń przychodzących, co może usprawnić ewentualne niejasności związane z ich nieodebraniem.

Zobacz też: Pixel 3 może być świetny, ale Google zrobiło kilka rzeczy bardzo źle

O nadchodzących zmianach dowiadujemy się z oficjalnego forum pomocy technicznej Google. W temacie poświęconym Filtrowaniu połączeń w telefonach Pixel 3, jeden z użytkowników zapytał, czy firma planuje wprowadzenie narzędzi pozwalających na dostęp do transkrypcji rozmów prowadzonych przez Asystenta Google z osobą dzwoniącą. Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

Zobacz też: Google Pixel 3 Lite? To będzie duchowy następca pierwszych Nexusów

Jeden z pracowników odpowiedzialnych za kontakt z użytkownikami forum potwierdził, że jeszcze w tym roku do aplikacji Telefon trafi możliwość zapisywania przebiegu połączeń w ramach usługi Filtrowania połączeń. Każda rozmowa będzie dostępna w historii połączeń. Zapisywanie transkrypcji już wkrótce powinno trafić do testów, a przed końcem roku zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom Google Pixel 2. Jednocześnie Google potwierdziło, że pracują nad wdrożeniem Filtrowania połączeń do starszych modeli smartfona. Warto jednak dodać, że usługa ta w chwili obecnej dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych dla osób mówiących po angielsku, które korzystają z Pixela 3 lub 3XL. Firma wciąż pracuje nad udostępnieniem jej na innych rynkach.

Źródło: 9to5Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu