Moje przemyślenia

Filmweb.pl zaprasza do testowania swojej aplikacji mobilnej, a ja myślałem, że już mają od dawna

Grzegorz Ułan
19

W czasach, kiedy wszystkie wiodące serwisy społecznościowe prześcigają się we wprowadzaniu nowego wyglądu swoich, już od dawna istniejących aplikacji mobilnych, nowych funkcji i rozwiązań, taka informacja od największego w Polsce serwisu filmowego wygląda, jak dla mnie, co najmniej dziwnie. Wprawd...


W czasach, kiedy wszystkie wiodące serwisy społecznościowe prześcigają się we wprowadzaniu nowego wyglądu swoich, już od dawna istniejących aplikacji mobilnych, nowych funkcji i rozwiązań, taka informacja od największego w Polsce serwisu filmowego wygląda, jak dla mnie, co najmniej dziwnie. Wprawdzie to nie jest typowy serwis społecznościowy, jednak już dwa lata temu byliśmy świadkami gruntownej przemiany Filmweba, gównie w kierunku właśnie funkcji społecznościowych, które aż się prosiły o udostępnienie ich w wersji mobilnej.

Przyznam, iż nie śledziłem zbytnio dalszych poczynań Filmweb.pl w nowej wersji, być może dlatego, że nic się tam nowego nie działo od tamtego czasu. Więcej można było usłyszeć o konkurencyjnym serwisie Filmaster.pl, który już od dawna udostępnia swoją aplikację mobilną, zarówno na iOS jak i na Androida. Tym bardziej zdziwiła mnie ta informacja i to oznaczająca dopiero przystąpienie do testów tego programu. Na chwilę obecną na iOS, w późniejszym terminie na Androida.

Skąd takie opóźnienie? Przecież z mobilnych wersji naszych ulubionych serwisów korzystamy równie często jak na desktopach. Wydaje mi się, że Filmweb poczuł się zbyt pewnie na tym rynku. To już nie te czasy, kiedy logo na plakatach wystarczyło, by czuć się największym i najlepszym. Nie chcę tu znowu porównywać go z Filmasterem, ale zdaje się, iż ten drugi już mocno wyprzedził Filmweb w tej przyszłościowej i rozwojowej dziedzinie.

Niejednokrotnie już w historii Internetu, również na naszym podwórku, byliśmy świadkami upadku dużych serwisów, bo nie doceniali i nie uwzględniali zmieniających się warunków na rynku. Nie chcę tu wróżyć końca Filmweb, to nadal ogromna baza filmów, rekomendacji i wiernych użytkowników. Dobrze, że wprawdzie z opóźnieniem, ale jednak obudzili się z głębokiego snu.

Jeżeli chcecie brać udział w testach tej aplikacji, wystarczy wysłać do 13 maja 2012 na adres mobile@filmweb.pl swoje zgłoszenie, podając swoją nazwę użytkownika na Filmwebie oraz model swojego iPhone od modelu 3GS w górę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAndroidiOS