E-commerce

Tegoroczny Festiwal Zakupowy Aliexpress z darmową i szybką dostawą

Piotr Kurek
Tegoroczny Festiwal Zakupowy Aliexpress z darmową i szybką dostawą
5

Aliexpress szykuje się do swojego największego święta: Festiwalu Zakupowego 11.11, który w tym roku szczególnie powinien zainteresować tych szukających promocji na świąteczne prezenty, bez obawy, że nie dojdą na Mikołajki czy Boże Narodzenie.

„Maksimum Okazji, Maksimum Zabawy”. Pod takim hasłem już za kilka dni wystartuje tegoroczna odsłona Festiwalu Zakupowego Aliexpress. W tym roku platforma kusi nie tylko promocjami i przecenami najpopularniejszych produktów, ale przede wszystkim nową ofertą skierowaną m.in. do Polaków. Mowa tu o darmowej wysyłce na wszystkie produkty wyprzedażowe.

Globalny Festiwal Zakupowy 11.11 w Aliexpress

Aliexpress od lat cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Platformę sprzedażową polubili także Polacy. I choć w ostatnich miesiącach na obszarze Unii Europejskiej weszły w życie nowe przepisy celne w ramach Pakietu VAT dla e-commerce, Aliexpress dostosował się do nich w sposób błyskawiczny i problemy z zakupami z Chin (i nie tylko) trwały krótką chwilę. Wszystkie opłaty celne i dodatkowe pobierane są już w trakcie robienia zakupów więc teoretycznie nie trzeba się martwić o konieczność ponownego ich płacenia przed odbiorem.

Zdarzały się przypadki, w których Poczta Polska naliczała dodatkowe opłaty, choć VAT i cło zostały opłacone przy składaniu zamówienia. Od lipca z Aliexpress zamawiałem już kilkukrotnie i tylko raz miałem nieprzyjemność podwójnego płacenia i wydaje się, że obecnie wszystko jest w porządku. Festiwal Zakupowy sprawdzi jednak czy rzeczywiście tak będzie. Tym bardziej, że jeśli ufać zapewnieniom Aliexpress, tegoroczna wyprzedaż ma szansę przyciągnąć kupujących. Nie tylko darmową wysyłką, ale i szybką dostawą.

Promocja rozpoczyna się 11 listopada od godziny 9 i potrwa do 12 listopada.

Globalny Festiwal Zakupowy 11.11 szybko staje się największą wyprzedażą roku na polskim rynku, obok Black Week. W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy dla naszych polskich klientów dodatkową ofertę specjalną z darmową wysyłką na wszystkie produkty wyprzedażowe.

- mówi Gary Topp, dyrektor regionalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią.

3 dni na dostawę z Aliexpress. Startuje nowe centrum realizacji zamówień

Tegoroczny Festiwal Zakupowy może być o tyle ciekawy, że w październiku ogłoszono zakończenie budowy łódzkiego centrum realizacji zamówień. Centrum będzie już działało podczas wyprzedaży i odpowiadać będzie nie tylko za wysyłkę towarów na terenie naszego kraju, ale także do państw Europy Środkowo-Wschodniej. Dla zamówień z Polski, które będą realizowane przez centrum w Łodzi, wysyłka będzie realizowana w ciągu trzech dni roboczych, a dla kilku miast będzie możliwa dostawa dnia następnego (Warszawa, Poznań, Kraków i Wrocław). Aliexpress nie mówi wprost ile produktów będzie dostępnych z wysyłką z nowego centrum, ale wspomina o kilku markach: Dreame, iLife, InFace, Booster i 70 Mai. Szybkiej dostawy mogą spodziewać się także ci, którzy zamówią na platformie produkty Xiaomi.

Centrum realizacji zamówień jest częścią kontynuacji i pogłębiania inwestycji w logistykę przez AliExpress, który od marca tego roku oferuje również usługę gwarantowanej 15-dniowej dostawy wybranych produktów wysyłanych z Chin.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu