Świat

Fatalny start konkurenta Google.

GM
Grzegorz Marczak
24

Kilka dni temu wszystkie internetowe media rozpisywały się na temat startu nowej internetowej wyszukiwarki (na antyweb.pl również pojawiła się o niej informacja).Trzeba przyznać, że medialnie wyszukiwarka Cuil odniosła duży sukces - napisały o niej praktycznie wszystkie liczące się portale i serwisy...

Kilka dni temu wszystkie internetowe media rozpisywały się na temat startu nowej internetowej wyszukiwarki (na antyweb.pl również pojawiła się o niej informacja).Trzeba przyznać, że medialnie wyszukiwarka Cuil odniosła duży sukces - napisały o niej praktycznie wszystkie liczące się portale i serwisy newsowe.

Niestety już drugiego dnia od startu Cuil stał się tematem żartów i ironicznych opinii - wszystko zawdzięcza bardzo niefrasobliwemu systemowi dobierania obrazków do prezentowanych wyników. Wprawdzie nie wszystkie prezentowane wynik są złe ale w dużej większości przypadków są one kompletnie nielogicznie podobierane (kilka przykładów poniżej)


Nowy Schmidt i Boris Becker

Zastanawiam się czy Cuil co by nie mówić jednak po dość spektakularnej klapie (bo kto zaufa wyszukiwarce która myli Schmidta z Ballmerem?) wyszukiwarka ta dostanie drugą szansę od użytkowników?

Osobiście nie toleruję niedoróbek czy też uruchamiania serwisów w fazach alfa, beta gama (jest to dla mnie lenistwo twórców) itp. Cuil odczuł z pewnością dość dotkliwie co znaczy nieprzetestowany i niedopracowany produkt wypuszczony na rynek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu