Świat

Yahoo! zabija MyBlogLog?

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Yahoo! zabija MyBlogLog?
9

W życiu serwisu internetowego jest kilka etapów. W pierwszym z nich najważniejszy jest rozwój funkcji i strony technicznej. Później natomiast wprowadzane są drobne poprawki techniczne połączone ze zmianami wizualnymi. Po zakończeniu dwóch pierwszych etapów otrzymujemy serwis w wersji 1.0 czyli gotow...

W życiu serwisu internetowego jest kilka etapów. W pierwszym z nich najważniejszy jest rozwój funkcji i strony technicznej. Później natomiast wprowadzane są drobne poprawki techniczne połączone ze zmianami wizualnymi. Po zakończeniu dwóch pierwszych etapów otrzymujemy serwis w wersji 1.0 czyli gotowy produkt, który miejmy nadzieje odzwierciedla nasze wstępne założenia.

Mało który serwis internetowy może jednak sobie pozwolić na pozostanie na poziomie 1.0. Aby utrzymać atrakcyjność w oczach internautów konieczny jest dalszy rozwój i opracowywanie wersji 2.0, 3.0 i 4.0 oraz kolejnych. Z brakiem pomysłu na rozwój boryka się najwyraźniej należący do Yahoo! MyBlogLog, który ostatnio przeszedł zmianę designu bez dodawania nowych funkcji.

Jak czytamy na theNEXTweb: serwis ten, aż woła o aktualizacje. Dzisiejszym blogerom nie wystarczy już tylko możliwość umieszczenia na swojej stronie widgetu pokazującego jacy użytkownicy MyBlogLog odwiedzali ich blog. Szczytem naszych marzeń nie jest już tylko (i chyba nigdy nie była) możliwość dodania sygnaturki "o mnie" na własnym blogu.

MyBlogLog postanowił skupić się na zmianie wizualnej, która jednak nie wprowadza żadnej nowej jakości. Bardzo dziwi mnie takie postępowanie developerów z Yahoo!, gdyż MBL przez pewien okres był niewątpliwie bardzo popularny wśród blogerów, którzy są przecież atrakcyjną grupą klientów w sieci. Rozwijanie i dodawanie nowych funkcji na pewno nie zaszkodziło by firmie. Tym bardziej, że serwisy takie jak Google Friend Connect, FriendFeed czy CoComment, wykazują się nieporównywalnie większą (na dzień dzisiejszy) dynamiką zmian.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Yahooblogiblogosfera