Apple

Grupowy FaceTime w telefonach Apple dalej powoduje kłopoty

Jakub Szczęsny
Grupowy FaceTime w telefonach Apple dalej powoduje kłopoty
0

Apple generalnie nie może pochwalić się udanym wdrożeniem grupowego FaceTime w swoim ekosystemie. Okazało się, że ta funkcja dostępna dla uczestników ekosystemu jest naznaczona bardzo istotnym błędem bezpieczeństwa, który media okrzyknęły największym, który powstał w ostatnim czasie. Wygląda na to, że to nie koniec problemów Apple.

Apple zareagowało w tej kwestii jak tylko mogło - czasowo blokując dostęp do możliwości stworzenia grupowej konwersacji FaceTime. To rozwiązanie miało być oczywiście czasowe - dopóki nie pojawi się satysfakcjonująca użytkowników łatka, dopóty ci nie będą mogli skorzystać z zupełnie nowej możliwości w komunikatorze. Opcja wykonania połączenia z do 32 osobami jednocześnie musiała poczekać na lepsze dni.

Warto przeczytać: FaceTime z ogromną luką bezpieczeństwa!

Ale wygląda na to, że jeszcze nie wszyscy użytkownicy, nawet w momencie oficjalnego załatania błędu bezpieczeństwa mogą łączyć się za pomocą komunikatora w ten sposób. Najnowsza wersja oprogramowania ma problem z ustanowieniem takiego połączenia w ogóle - mimo, że Apple wdrożyło obiecaną łatkę i sprawę uznano już za nieaktualną.

Grupowy FaceTime nie działa u każdego

I tak oto mimo łatki, istnieje jeszcze grupa użytkowników, którzy nie mogą korzystać z grupowego FaceTime'a do dzisiaj - po próbie przełączenia się z "normalnego" FaceTime do nieco szerszej odmiany, opcja zdaje się być zdezaktywowana. Jak się okazuje, Apple wie o tym problemie i pracuje nad stosowną poprawką, która ma już przywrócić grupowy wideoczat wszystkim użytkownikom.

W skrócie, jak podaje Apple - sama opcja działa, aczkolwiek przycisk, który pozwala na dodanie kolejnych osób nie działa u każdego tak jak trzeba. Nie jest to rzecz jasna krytyczny błąd, który wymaga natychmiastowej reakcji, niemniej zdecydowanie wart uwagi - głównie dlatego, że Apple zaliczyło bardzo mocny kryzys wizerunkowy związany z błędnym funkcjonowaniem usługi FaceTime.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu