Internet

Evernote ma ogromne problemy. Korzystacie z niego jeszcze? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Evernote ma ogromne problemy. Korzystacie z niego jeszcze? [prasówka]
24

Evernote przechodzi najwyraźniej kryzys. Firma zapowiada duże zwolnienia. Można się domyślać, że sytuacja ta wynika z malejącej liczby użytkowników korzystających z tego notatnika. Evernote zwalnia W sumie 47 pracowników (13 proc. całej kadry) zatrudnionych w Evernote ma stracić pracę. Firma z...

Evernote przechodzi najwyraźniej kryzys. Firma zapowiada duże zwolnienia. Można się domyślać, że sytuacja ta wynika z malejącej liczby użytkowników korzystających z tego notatnika.

Evernote zwalnia

W sumie 47 pracowników (13 proc. całej kadry) zatrudnionych w Evernote ma stracić pracę. Firma zamknie trzy biura na Tajwanie, w Singapurze i Moskwie. Decyzje te są podyktowane zmianami, jakie zachodzą jej działalności. Chriss O'Neil, CEO zapowiada, że wynika to z konieczności skupienia się na biznesowym rynku. Oznacza to, że Evernote będzie kładł znacznie mniejszy nacisk na użytkowników indywidualnych.

Evernote może mieć problem przede wszystkim ze względu na brak integracji z całym ekosystemem usług, co oferuje np. OneNote Microsoftu. Podgryzać usługę mogą również proste notatniki typu Google Keep. W ostatnim czasie powstało naprawdę dużo alternatyw. Nawet Dropbox niedawno uruchomił swoje narzędzie tego typu. To stawia usługę w dość trudnym położeniu - jak widać powyżej.

Google Maps na Apple Watch

Najnowsza wersja Google Maps została przystosowana do tego, aby współpracować z zegarkiem Apple Watch. Użytkownicy mają zatem teraz alternatywę dla Apple Maps. Oprócz tego twórcy wprowadzili funkcję porównywania czasu dojazdu za pomocą różnych form transportu oraz wyeliminowali szereg błędów. Aplikację znajdziecie oczywiście w AppStore.

Nowy trailer NFS

EA udostępniło nowy trailer nadchodzącego Need for Speed. Tym razem skupiono się na kwestii modyfikacji i tuningu. Wideo pokazuje, jakie możliwości otrzyma gracz, który zechce spersonalizować swoje auto i uczynić je unikatowym. Jeżeli czekacie na ten tytuł i macie, tak jak ja, nadzieję, że będzie swoistym wskrzeszeniem dla serii - warto obejrzeć.

HTC planuje premierę

Już 20 października poznamy nowego smartfona HTC. Tajwańska firma rozpoczęła wysyłkę zaproszeń do mediów. Szczegółów oczywiście nie znamy. Konferencja jest oznaczona hahtagiem "BeBrilliant". Możemy się tylko domyślać, co to oznacza. HTC musi pokazać  coś naprawdę dobrego, a będzie to trudne ze względu na kłopoty jakie ma ten producent. Warto zauważyć, że w tym roku topowe smartfony HTC mocno rozczarowały i były jedynie minimalnie usprawnionymi wersjami z ubiegłego roku (bo chyba tak możemy nazwać nowości w M9 na tle M8).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu