Aplikacje webowe

Dropbox Notes już dostępny i to w darmowej wersji

GU
Grzegorz Ułan
6

Kiedy informowaliśmy Was o planach uruchomienia notesu przez Dropboxa, podejrzewaliśmy, że będzie on dostępny jedynie dla płatnych kont. Okazuje się, że i użytkownicy darmowych kont mogą korzystać z tej opcji. Zakładka Notes pojawiła się u mnie po założeniu zespołu (o tej usłudze informowaliśmy w...

Kiedy informowaliśmy Was o planach uruchomienia notesu przez Dropboxa, podejrzewaliśmy, że będzie on dostępny jedynie dla płatnych kont. Okazuje się, że i użytkownicy darmowych kont mogą korzystać z tej opcji.

Zakładka Notes pojawiła się u mnie po założeniu zespołu (o tej usłudze informowaliśmy w poniedziałek). Nie wiem, czy to jest warunek uzyskania dostępu do Notesu, ale wspominam o tym, bo wcześniej przed założeniem zespołu, był on u mnie niedostępny.

Po uruchomieniu aplikacji wyświetla nam się po lewej stronie menu szybkiego dostępu oraz lista gotowych notatek, prezentujących możliwości tego narzędzia.

W notatniku dostępne mamy podstawowe funkcje edycji czy możliwość wstawienia gotowych elementów, takich jak listy wypunktowania, zdjęcia, tabelki czy zagnieżdżone kody.

Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość nawigacji w notatniku po śródtytułach, umożliwiająca szybkie przeskoczenie do tak oznaczonego fragmentu notatki.

Każdą notatkę możemy udostępnić współpracownikom i wspólnie tworzyć treści w czasie rzeczywistym. Dodatkowo jest możliwość zostawiania w każdej części notatnika komentarzy.

Wszystkie tworzone notatki możemy grupować w foldery, udostępniać je w całości i śledzić zmiany poprzez powiadomienia na email.

Wielkiej rewolucji tutaj nie znajdziemy. Wiele opcji dostępnych jest już w różnych innych usługach, takich jak Google Dokumenty czy w mniej znanych typu Notion, którym niedawno się z Wami dzieliłem. Niemniej w przypadku, gdy korzystamy w różnego rodzaju zespołach z Dropboxa i w połączeniu z nową opcją współdzielenia plików, może to być ciekawe rozwiązanie do wspólnego tworzenia notatek, jak i do indywidualnego wykorzystania przy tworzeniu, na przykład, aktywnych list zadań.

Jeśli po stworzeniu zespołu nadal nie widzicie zakładki z Notesem, spróbujcie wejść bezpośrednio na stronę https://notes.dropbox.com/.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: