Muzyka

newonce.radio ma już prawie 0,5 mln słuchaczy miesięcznie. Wystartował 2 sezon „Rozmowy: Wojewódzki Kędzierski”

Grzegorz Ułan
newonce.radio ma już prawie 0,5 mln słuchaczy miesięcznie. Wystartował 2 sezon „Rozmowy: Wojewódzki Kędzierski”
6

Ostatnio sporo się dzieje w temacie internetowych rozgłośni. KRRiT lobbuje za cyfryzacją radia w Polsce, a w sieci życie toczy się swoim trybem i powstają coraz to ciekawsze rozgłośnie, ze stałą ramówką i prowadzącymi z własnymi regularnymi audycjami.

Mam tu na myśli przede wszystkim „mówione” radio sportowe Weszlo.FM, muzyczne newonce.radio i obywatelskie radio Halo.Radio, uruchomione zaledwie tydzień temu.

Dziś przedstawiciele newonce.radio przesłali nam podsumowanie pierwszego sezonu ich flagowego programu „Rozmowy: Wojewódzki Kędzierski”, w którym, co poniedziałek o 20:00 Kuba Wojewódzki z Piotrem Kędzierskim przeprowadzają interesujące rozmowy z ciekawymi gośćmi. W 12 odcinkach pierwszego sezonu na antenie newonce.radio gościli między innymi Tomasz Sekielski, Magdalena Cielecka, Krzysztof Materna, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Jan Englert czy Daniel Olbrychski.

Drugi sezon z kolei, rozpoczęli od rozmowy z Kasią Smutniak - bohaterką debitującego niedawno w polskich kinach filmu (Nie)znajomi, która to też zagrała w jego pierwowzorze - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie oraz zKrzysztofem Zalewskim. Te dwa wywiady są już do odsłuchania z podcastów na Spotify:

Drugi sezon „Rozmowy: Wojewódzki Kędzierski” również ma liczyć 12 odcinków, które pojawią się do końca tego roku i wystąpią w nich jeszcze między innymi: Katarzyna Nosowska, Marcin Dorociński, Janusz Gajos, a jeszcze dziś o 20:00 Andrzej Seweryn.

Korzystając z okazji, zapytałem CEO newonce.radio - Michała Michalskiego o bieżące statystyki radia i tej konkretnej audycji, jakimi mogą się podzielić. Oto jego odpowiedź:

Radio ma około 450 tysięcy miesięcznie, a średni czas słuchania to ponad 22 minuty. Jeśli chodzi o nasze aplikacje mobilne do odsłuchiwania radia, mogę powiedzieć, że co tydzień pobieranych jest ok. 1000 nowych aplikacji, a łącznie ich pobrań mamy w okolicach 60 tysięcy. Rozmowy: Wojewódzki Kędzierski jak dotąd miały prawie 300 tysięcy odtworzeń podcastów na samym Spotify, a do tego dochodzi obecność na innych platformach, takich jak strona internetowa/Tidal/Stitcher/Mixcloud.

„Rozmowy: Wojewódzki Kędzierski” i wszystkie pozostałe audycje (ramówka newonce.radio) możecie posłuchać na ich stronie oraz w aplikacjach mobilnych dostępnych na iOS i Androida.

Źródło: newonce.radio.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu