Mobile

Dron lub Raspberry Pi za opinię o aplikacji - nie ma się nad czym zastanawiać

Konrad Kozłowski
Dron lub Raspberry Pi za opinię o aplikacji - nie ma się nad czym zastanawiać
23

Internet znacząco zmienił proces poszukiwania pracy i podobna sytuacja czeka nas również dzięki szeroko pojętej rewolucji mobilnej. Aplikacje na smartfony jeszcze ten proces usprawniają, umożliwiając chociażby przeglądanie ofert czy komunikację z pracodawcą już z poziomu telefonu komórkowego. Hunt M...

Internet znacząco zmienił proces poszukiwania pracy i podobna sytuacja czeka nas również dzięki szeroko pojętej rewolucji mobilnej. Aplikacje na smartfony jeszcze ten proces usprawniają, umożliwiając chociażby przeglądanie ofert czy komunikację z pracodawcą już z poziomu telefonu komórkowego. Hunt Me to nowa aplikacja od Pracuj.pl, skierowana do osób z branży IT, która doskonale wpisuje się w dzisiejsze realia. A do tego za testowanie i wkład w udoskonalanie apki do zgarnięcia są naprawdę niezłe nagrody

Po krótkiej instalacji aplikacji zostaniemy poproszeni o zalogowanie się na nasze konto w serwisie Pracuj.pl. I tutaj spotkała mnie pierwsza miła niespodzianka, ponieważ takowego konta nie posiadam i bezpośrednio na smartfonie mogłem je utworzyć bez potrzeby odwiedzania mobilnej wersji strony internetowej czy sięgania po laptopa. Następnym krokiem jest uzupełnienie podstawowych informacji na nasz temat i Hunt Me możemy wykorzystać jako jedyny sposób kontaktu z pracodawcą, gdyż podanie numeru telefonu jest opcjonalne.

Wtedy nadchodzi czas określenia regionu, który nas interesuje i wypełnienia naszego profilu informacjami o naszych umiejętnościach. Przygotowano szeroką listę zdolności z kategorii IT, na której zaznaczymy dowolną ich liczbę. Finalizując ten etap możemy podać miejsce aktualnego zatrudnienia. Nie ma potrzeby wypełniania obszernego profilu czy wgrywania naszego CV - w ciągu kilku chwil nasza oferta stanie się dostępna do wglądu.

W chwilę później możemy zacząć przeglądanie ofert. Tutaj znów spotkała mnie miła niespodzianka, ponieważ interfejs został bardzo fajnie przygotowany i przechodzenie do kolejnych pozycji odbywa się za pomocą prostych gestów. Te jednocześnie oznaczają ofertę jako nieistotną lub wartą naszego zainteresowania, lecz każde zostają zapisane na później, a dostęp do nich mamy dzięki panelowi nawigacyjnemu w sekcjach “wybrane” i “odłożone” . Można także poznać więcej szczegółów na temat oferty pracy, które podał pracodawca.

W każdej chwili możemy także podejrzeć nasz profil i sprawdzić, czy w międzyczasie ktoś zdążył się już naszą osobą zainteresować. Zaznaczenie, że oferta nas interesuje, sprawia, że wiadomość o tym dostaje pracodawca, który ofertę opublikował. Może on zapoznać się z naszym profilem i skontaktować się z nami – wszystko to bez wysyłania CV. Aplikacja oferuje powiadomienia push, więc o najważniejszych wydarzenich będziemy informowani na bieżąco. Trudno powiedzieć coś złego o aplikacji - płynność działania i rozplanowanie wszystkich elementów jest odpowiednie, nawigacja odbywa się bez żadnych problemów, jednym słowem postawiono na jakże istotną intuicyjność. Prostota to największa zaleta Hunt Me - jeśli oferta pracodawcy nas zainteresuje po prostu kontaktujemy się z nim bezpośrednio za pomocą aplikacji. Nie znaleźliście nic dla siebie? Nic straconego, ponieważ każdego dnia aplikacja przygotowuje specjalnie dla każdego z osobna oferty z rynku IT odpowiadające przedstawionym przez nas wcześniej umiejętnościom.

Konkurs, konkurs, konkurs!

Nie mniej istotna od pozostałych elementów aplikacji jest część związana z konkursem, który jedynie zachęci Was do testowania aplikacji i dzieleniem się własną opinią na jej temat. Otóż każda osoba, która zainstaluje aplikację i utworzy konto, a następnie przygotuje i opublikuje opinię o aplikacji, weźmie w tym konkursie udział. I to nie byle jakim konkursie, bo dla zwycięzców przygotowano naprawdę atrakcyjne nagrody. Co powiecie na drona, hit ostatnich miesięcy? Dokładnie chodzi o model DJI Multikopter Phantom 2 Vision, którego wartość wynosi 4799 złotych. Ale to nie wszystko - organizator konkursu przygotował pięć sztuk komputerów Raspberry PI B Plus, z których każdy wart jest 399 złotych. Dając sobie szansę na zdobycie nagród jednocześnie bierzecie udział w ulepszaniu aplikacji, która jeszcze lepiej będzie służyła Wam i Waszym znajomym. Błyskotliwa sugestia może okazać się więc podwójnie użyteczna.

Oficjalna strona aplikacji oraz konkursu.

Aplikację Hunt Me pobierzecie z App Store i Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeMobile