Mobile

OnePlus 2 będzie miał własny headset VR... Tak jakby [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
OnePlus 2 będzie miał własny headset VR... Tak jakby [prasówka]
2

Twórcy smartfona OnePlus nie kryją swoich ambitnych planów i ponownie zaskakują. Tym razem chodzi o zapowiedź przystosowania urządzenia do współpracy z goglami wirtualnej rzeczywistości. Nie ulega wątpliwości, że VR jest dziś słowem kluczem - szczególnie na rynku smartfonów. OnePlus 2 z VR Tak...

Twórcy smartfona OnePlus nie kryją swoich ambitnych planów i ponownie zaskakują. Tym razem chodzi o zapowiedź przystosowania urządzenia do współpracy z goglami wirtualnej rzeczywistości. Nie ulega wątpliwości, że VR jest dziś słowem kluczem - szczególnie na rynku smartfonów.

OnePlus 2 z VR

Tak naprawdę gogle VR dla OnePlus 2 są zmodyfikowaną wersją Cardboarda od Google. Trudno zatem doszukiwać się tutaj jakichkolwiek większych innowacji. Urządzenie ma zostać dostosowane do współpracy ze smartfonem OnePlus. Szczegółów nie znamy - podobnie jak ceny tego akcesorium. Wiadomo jednak, że twórcy nowego pogromcy flagowców będą również inwestowali czas i środki w rozwój swojego urządzenia pod kątem VR-u.

Warto dodać, że to kolejna taka zapowiedź - wcześniej ujawniono złącze USB-C w nowym smartfonie. Premierę urządzenia zaplanowano na 27 lipca. Co najciekawsze, prezentacja nowego OnePlus 2 odbędzie się w wirtualnej rzeczywistości.

Aktualizacja Google Drive

Nowa wersja Google Drive dla Androida otrzymała ważne nowości. Aplikacja potrafi teraz przesyłać i pobierać kilka plików równolegle. Przebudowano również interfejs udostępniania, dzięki czemu użytkownik może w prosty sposób określić uprawnienia dla każdego z użytkowników. Delikatnie usprawniono również interfejs, wyeliminowano błędy i podniesiono stabilność. Aplikacja nosi numer 2.2.233 i można ją znaleźć m.in. na APKMirror.

Spotify z Android Wear

Paweł zapowiadał pojawienie się wsparcia dla Android Wear w Spotify już jakiś czas temu. W końcu ta chwila nastąpiła. Nowa wersja odtwarzacza współpracuje z zegarkami bez większych problemów. Z poziomu smartwatcha możemy przeglądać bibliotekę, wybierać playlisty i oczywiście sterować odtwarzaniem. Wszystko to dopełnia widok okładki albumu na ekranie w trakcie słuchania muzyki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu