Mobile

Uff, reklamy w BlinkFeedzie da się w banalnie prosty sposób wyłączyć

Paweł Winiarski
Uff, reklamy w BlinkFeedzie da się w banalnie prosty sposób wyłączyć
4

Niedawno pisałem o kontrowersyjnym pomyśle umieszczenia reklam w BlinkFeedzie, całkiem fajnym agregacie treści przeznaczonym dla telefonów HTC. Możemy odetchnąć z ulgą, da się je w banalnie prosty sposób wyłączyć. BlinkFeedowe reklamy trafiły na razie tylko do US, UK, Tajwanu i Chin, jednak podej...

Niedawno pisałem o kontrowersyjnym pomyśle umieszczenia reklam w BlinkFeedzie, całkiem fajnym agregacie treści przeznaczonym dla telefonów HTC. Możemy odetchnąć z ulgą, da się je w banalnie prosty sposób wyłączyć.

BlinkFeedowe reklamy trafiły na razie tylko do US, UK, Tajwanu i Chin, jednak podejrzewam, że prędzej czy później dotrą również do polskich użytkowników telefonów marki HTC. Pomysł był według mnie nie tyle kontrowersyjny co bezsensowny, świadczący o tym, że firma trochę się pogubiła. I kiedy już planowałem całkowicie usuwać „czytnik” jak tylko pojawią się w nim reklamy, okazało się, że da się je po prostu wyłączyć. Jak?

Wystarczy włączyć BlinkFeeda, przesunąć na ekran z menu, a następnie wybrać trzy kropki w prawym górnym rogu. W zakładce ustawień odnaleźć „dostosuj” i wybrać zarządzanie reklamami. Ostatnim krokiem jest po prostu zaznaczenie opcji wyłączenia reklam. Banalnie proste.

W związku z tym, że polscy użytkownicy nie otrzymali jeszcze reklam w strumieniu, ustawienia BlinkFeeda nie mają opcji wyłączenia reklam. Ale jeśli zauważycie u siebie niechcianą zawartość, pamiętajcie po prostu jak ją wyłączyć.

Dziwi mnie to, że HTC w taki sposób rozwiązało kontrowersyjną sprawę reklam w BlinkFeedzie, ale oczywiście jestem jak najbardziej za. Zastanawia mnie tylko ile osób grzebie w ustawieniach czytnika. Podejrzewam, że większość po prostu przyzwyczai się do reklam, myląc je czasem ze strumieniem swoich blinkfeedowych informacji. A jeśli tak będzie, HTC odniesie pełen sukces, dostarczając reklamy odbiorcom.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

reklamyHTC