8

Drogi Samsungu – dobre reklamy już były. Pokaż coś lepszego!

Jak chodzi o spoty reklamowe, bardzo lubię te w wykonaniu Apple i Microsoftu. Ten drugi wcześniej raczej nie brylował jako wzór do naśladowania przez innych producentów, jednak wraz z ostatnimi transformacjami w firmie, klipy mające zachęcić konsumentów technologii do zakupu rozwiązań giganta stały się nieco żywsze, bardziej przyjazne i po prostu fajne. Apple natomiast od […]

Jak chodzi o spoty reklamowe, bardzo lubię te w wykonaniu Apple i Microsoftu. Ten drugi wcześniej raczej nie brylował jako wzór do naśladowania przez innych producentów, jednak wraz z ostatnimi transformacjami w firmie, klipy mające zachęcić konsumentów technologii do zakupu rozwiązań giganta stały się nieco żywsze, bardziej przyjazne i po prostu fajne. Apple natomiast od dawna stawiał na artyzm i kunszt, czym jeszcze bardziej podbijał wrażenie wyjątkowości swoich produktów.

Niedawne kampanie reklamowe skupiały się raczej na prezentacji mocnych stron własnych produktów i przy okazji punktowaniu słabości konkurencji. Tak było w przypadku Microsoftu oraz Apple, kiedy to w Redmond postanowiono postawić w ringu Surface’a oraz Macbooka. Jak dla mnie – pojedynek nieco żałosny, bo laptop od Apple nie jest raczej godnym przeciwnikiem dla hybrydy od Microsoftu. Stąd w tym tekście grzecznie poprosiłem Microsoft o to, by wybierał sobie godnych przeciwników. Ja rozumiem, klienci nie muszą się znać do końca, a nie ma nic lepszego niż oklepanie po twarzy przeciwnika, który nie będzie w stanie się obronić.

Samsung natomiast idzie bardziej w lifestyle, gdzie pokazuje, że Note oprócz tego, że ma zacięcie biznesowe – to nadaje się także do „uprawiania życia codziennego”. Przyda się w pielęgnowaniu kontaktów ze znajomymi, pomoże w zrobieniu „czegoś fajnego”.

No i jak? Porwała Was ta reklama? Trzech kolegów wpada na pomysł zrobienia „super-selfie” i używa do tego podnośnika. Mdłe i przerysowane – jak większość reklam. Super. Ale sprowadzanie Note’a do rangi urządzenia, które głównie nadaje się do selfie? Ej, ten sprzęt ma jeszcze mnóstwo innych funkcji, których w wideo zabrakło.

Drugi spot już lepszy – tutaj chłopaki się postarali. Urządzenie sobie plaży w hali? Na to bym już nie wpadł – zimno na dworze, pada śnieg… w sumie przydałoby się wyjechać stąd na dwa, trzy dni i przypomnieć sobie, że słońce może świecić przez cały dzień, a nie przez jego połowę (doprowadzając mnie tym samym do szewskiej pasji…).

Samsung nie powinien się bać konkurować, punktować przeciwników i wskazywać na własne mocne strony. Seria Note ma ich aż nadto. Drogi Samsungu – pokaż coś lepszego. Przecież Cię na to stać.

Grafika: 1